Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zrobiło się mokro

Główne zdjęcie
Wykres dobowych opadów na stacji IMGW w Marianowie

W ciągu ostaniach dni w okolicach Łomży spadło około 70 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Tyle wynoszą opady z pięciu ostatnich dni zmierzone na stacji IMGW w Marianowie. Rekordowo duży opad zanotowano tu w sobotę – ponad 42 mm deszczu. Synoptycy zapowiadają, że padać ma nadal. Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk z białostockiego biura prognoz wydał na poniedziałek ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu z burzami Prognozuje, że miejscami może spaść od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

W poniedziałek w regionie przez cały dzień ma się utrzymywać zachmurzenie duże z możliwymi niewielkimi przejaśnieniami. Spodziewane są przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Podczas burz możliwe porywy silnego wiatru z prędkością do 80 km/h. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 30 do 50 mm, czyli od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Mimo to ciepło. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. 
W nocy większe przejaśnienia, ale nadal spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze, stopniowo po północy zanikające. Prognozowana wysokość opadów, w czasie burz lokalnie do 15 mm. 
Jutro też ma padać. Synoptycy zapowiadają na dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę