Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

ŁKS 1926 Łomża dostanie ćwierć miliona zł z miasta

Główne zdjęcie
Tadeusz Zaremba

Rada Miasta Łomża przyjęła propozycję prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o dofinansowanie klubu piłkarskiego ŁKS 1926. Dzięki temu, klub piłkarski otrzyma dodatkowe 250 tysięcy złotych. 21 radnych było za, natomiast jako jedyni od głosu poparcia kolejnego wydatku z budżetu miasta wstrzymali się dwaj radni: Tadeusz Zaremba i Dariusz Domasiewicz.

- Jeśli ponad 60 procent z 750 tysięcy złotych dochodów klubu daje miasto, czyli 460 tysięcy złotych, to niech władze i prezydent kontrolują przynajmniej, na co te pieniądze są wydawane – komentuje tę sytuację i uzasadnia swój wybór radny Zaremba, przypominając, że „do dziś niektórzy członkowie dawnego zarządu ŁKS spłacają długi ze swojej kadencji”. - Jeśli my jako radni nie mamy pewności, czy w grudniu starczy pieniędzy budżetu Łomży na pensje dla nauczycieli, to czemu mamy dawać na pensje dla piłkarzy?! Jeśli radni są tak hojni, to niech dadzą na ŁKS jedną własną dietę w roku, a nie z budżetu miasta, czyli faktycznie z kolejnego kredytu.


Radny Andrzej Wojtkowski zagłosował za dofinansowaniem ŁKS-u 1926 Łomża. Tłumaczy to tym, że jest sportowcem i zawsze będzie glosował za sportem. Ponadto dofinansowanie dla ŁKS-u było w pakiecie zmian budżetowych, obejmujących potrzeby I-ligowych piłkarek ręcznych i oświatowe.

Grzegorz Daniluk z biura prasowego ratusza informuje, że oprócz ŁKS-u 21 radnych postanowiło dofinansować kwotą 150 tys. zł MKS „Dwójka”, I-ligowy klub z zaplecza Superligi szczypiorniaka. Prezes ŁKS 1926 Łomża Łukasz Uściłowski, wnioskujący o dodatkowe pieniądze z miasta dla klubu piłkarskiego z 90-letnią tradycją, jest na urlopie – dodaje urzędnik z łomżyńskiego ratusza.

 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę