Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Rycerska brać

Główne zdjęcie
Adam Pyczot walczy z rycerzem Bieda

Kilkadziesiąt osób – rycerzy, chłopów i dam - stawiło się na wezwanie Łomżyńskiej Grupy Odtwórstwa Historycznego „Spiritus Temporis” na zamku w Ciechanowie. Przez dwa dni odbywały się tam manewry średniowieczne. Rozgrywano turnieje, prezentowano XIII-wieczne stroje i ucztowano. Łomżyńska rycerska brać, która manewry zorganizował i na zamku w Ciechanowie na dobre osiadła podkreśla, że to najbliższy Łomży średniowieczny zamek, który nie był dotychczas obsadzony.

Na zaproszenie łomżyńskich rycerzy do Ciechanowa przyjechali miłośnicy średniowiecznego życia z nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Wszyscy przyodziani w stroje z XIII wieku rozbili obóz tuż u stóp ciechanowskiego zamku.

Przez dwa dni rycerze walczyli, łucznicy rywalizowali w turniejach, a damy przechadzały się dodając piękna średniowiecznej imprezie...

Turniej Rycerski wygrał rycerz Bieda z Kaliningradu - niekwestionowany mistrz. Od pewnego czasu wygrywa na każdym turnieju w Polsce i Rosji na którym się pojawia. Nasz – łomżyński rycerz - Adam Pyczot dzielnie stawiał mu czoła ale pod naciskiem i siły i doświadczenia rycerza z Rosji ostatecznie uległ... Niemniej obserwatorzy podkreślają, że imienia nie zhańbił... prezentował się bardzo dobrze, przeprowadził kilka skutecznych ataków mieczem i tarczą, skutecznie też bronił odpierając ataki przeciwnika przez znaczną część pojedynku.

zdjęcia wykonał Piotr Gryko
Foto: Adam Pyczot walczy z rycerzem Bieda
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Adam Pyczot walczy z rycerzem Bieda
Foto: białogłowy
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Rycerz Adam Pyczot
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę