Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Drugi przetarg na Niemcewicza

Główne zdjęcie
Ulica Juliana Ursyna Niemcewicza w Łomży

Prezydent Łomży po powrocie z urlopu ogłosił drugi przetarg na remont ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza. Ulica, która pierwotnie miała być wyremontowana do listopada tego roku teraz ma być wyremontowana do października przyszłego roku. Oczywiście pod warunkiem, że możliwości finansowe budżetu miasta będą porównywalne z cenami drogowców...

W ubiegłym tygodniu, pod nieobecność prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Andrzeja Garlickiego, którzy obaj wyjechali na urlop, sekretarz miasta Tamara Małachowska unieważniła przetarg na wybór wykonawcy remontu ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza. Powodem odwlekanej od dwóch miesięcy decyzji był brak funduszy na przeprowadzenie remontu ulicy w tym roku. Jedyna złożona oferta w przetargu była o niemal 900 tys. zł wyższa niż „zadeklarowana” przez władze miasta kwota 5 mln zł. Jednak po otwarciu ofert zapowiadano, że inwestycja będzie realizowana, bo prezydent liczył na wysoką dotację z rządowego programu. Początkowo mówił nawet o 80% kwoty, ale przyznana dotacja sięgnęła tylko 18%. To sprawiało, że w tegorocznym budżecie miasta na realizację zadania zabrakło pieniędzy...

Wczoraj prezydent Chrzanowski ogłosił drugi przetarg na realizację zadania przy czym termin ukończenia w ogłoszeniu to  30 września 2019 roku. Na przygotowanie oferty zainteresowane zleceniem firmy mają tylko dwa tygodnie, a władze liczą, że 40 proc. inwestycji powinno zostać wykonane jeszcze w tym roku. To konieczne jeśli miasto chce wykorzystać przyznaną dotację 1 mln 82 tys. 845,95 zł z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dotacja ta musi być wydatkowana i rozliczona jeszcze w tym roku. Grzegorz Daniluk z ratusza podaje, że podczas jutrzejszej sesji Rady Miejskiej prezydent Chrzanowski ma złożyć stosowną autopoprawkę do zmian w budżecie miasta. Podaje też, że prezydent liczy jeszcze na zwiększenie przyznanej miastu dotacji.

Ulica Juliana Ursyna Niemcewicza ma niespełna 700 metrów długości i sięga od skrzyżowania z ul. Zawadzką w okolicy kościoła Krzyża Świętego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową w okolic cmentarza. To ważna ulica, bo przebiega przez środek dużego osiedle bloków i przy niej znajdują się m.in.: Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Przedszkola Publiczne nr 14 i 15.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę