Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Bomba na budowie. Legionów zamknięta.

Pocisk około 60 cm. znaleźli robotnicy pracujący przy budowie centrum handlowego na Al. Legionów nieopodal McDonalds'a. Policja i straż pożarna ewakuowali okolicznych mieszkańców i pracowników pobliskich zakładów. Przez kilka godzin zamknięta była jedna z głównych arterii miasta czyli al. Legionów.

Policja zamknęła al. Legionów od skrzyżowania z Piłsudskiego do skrzyżowania ze Spółdzielczą. Wszystkie samochody kierowane są na objazdy. Ewakuacja dotyczyła mieszkańców bloków przy ul. Słowackiego 3, 4, 5, 6, 7, znajdujących się w promieniu 300 metrów od niewybuchu zmalezionego na placu budowy na terenie bylej jednostki wojskowej. Ewaułowano też restaurację McDonalds, stację paliw i okoliczne sklepy. W sumie ewakuowano ok 600 osób.

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów. Ci z jednostki w Orzyszu dotarli do Łomży ok. 17.45 i potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski kalibru 150 mm. Pół godziny później było już po wszystkim. Saperzy ponieśli bezpiecznie pocisk, załadowali na swój samochód i wywieźli z miasta.

Foto:
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: KWP Białystok
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę