Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Egzotyczny gość i... gospodarz też

Główne zdjęcie
Prof. Masatake Wada

Agnieszka Muzyk, odwołana w połowie maja wiceprezydent, która ma być oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na nowego prezydenta Łomży, podejmowała w mieście profesora Masatake Wada z Uniwersytetu Teikyo w Tokio. W czwartek profesor spotkał się w miejskim Domku Pastora z członkami Łomżyńskiego Forum Samorządowego. To stworzone przez Łomżę i 18 pobliskich samorządów stowarzyszenie, którego prezesem cały czas jest dr Agnieszka Muzyk.

- Konsekwentnie realizujemy założenia, które były fundamentem  Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Jednym z nich jest promocja subregionu także poza granicami kraju – mówił Agnieszka Muzyk, prezes ŁFS.
Forum zakładała jako wiceprezydent Łomży. Dziś mówiła, że efekty półtorarocznej działalności ŁFS są niekwestionowane i że w zasadzie wszystkie punkty, które sobie założono na początku, są realizowane. Wskazywała projekty przede wszystkim dotyczące edukacji zawodowej na które ŁFS we współpracy z innymi jednostkami pozyskiwałao dotacje, oraz zorganizowane w ubiegłym roku I Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego. - Umiemy współpracować tam, gdzie inni konkurują – chwaliła się profesorowi z Japonii dodając, że kolejne cztery samorządy rozmawiają o przyłączeniu się do ŁFS.     
Masatake Wada to profesor ekonomii na Uniwersytecie Teikyo w Tokio - Japonia,  w latach 1997-2000 były doradca polskiego Ministerstwa Gospodarki, a później konsultantem Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. W Łomży jest po raz kolejny. Miasto odwiedzał m.in. w latach 2008 i 2011.

Foto: Prof. Masatake Wada
Foto:
Foto: Agnieszka Muzyk
Foto: Agnieszka Muzyk, w tle prof. Masatake Wada
Foto:
Foto: prof. Masatake Wada
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę