Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

997 do 112

Główne zdjęcie
Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku

Pomoc ma nadchodzić szybciej i sprawniej. Od dziś do środy na terenie województwa podlaskiego odbędzie się proces przełączania numeru 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku, czyli miejsca w którym już od kilku lat obsługiwany jest numer alarmowy 112.

112 to jednolity numer alarmowy używany w sieci telefonów stacjonarnych w Unii Europejskiej, jak również w sieci GSM na całym świecie. Zgłoszenia alarmowe odbierane są całodobowo przez odpowiednio przeszkolonych operatorów. Podczas rozmowy z osobami zgłaszającymi zbierają wszystkie niezbędne informacje, wprowadzają je natychmiast do systemu informatycznego, a następnie przekazują je do odpowiednich służb. 
Teraz w województwie podlaskim następuje kolejny etap integracji i od Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku przełączane będą wszystkie rozmowy na policyjne numery alarmowe 997. Jak przekazuje Anna Idźkowska, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego, ze względu na przyzwyczajenie obywateli numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki tej procedurze pomoc będzie nadchodziła szybciej i sprawniej, dzwoniąc pod jeden numer uzyskamy pomoc zarówno policji, straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę