Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Most zamknięty

Główne zdjęcie
ruch na nowym moście

Podróżujących przez Łomżę czeka niespodzianka. Rano zamknięto dla ruchu stary mosty czyli most w ciągu drogi krajowej nr 61 Warszawa - Ostrołęka – Łomża – Augustów. Cały ruch został skierowany na objazd nowym mostem - gdzie tworzy się gigantyczny korek. Zamknięcie przeprawy ma związek z remontem nasypu pod prowadzącą na nią ulicą Zjazd. W nasypie przez kilkoma laty zadomowiły się bobry. Przeprowadzone badania wykazały co najmniej cztery duże – o powierzchni kilku metrów sześciennych jamy tuż pod nawierzchnią drogi. Zwierzęta wyłapano, ale groźne jamy pozostały. Sama ulica Zjazd dłużej tego nie mogła wytrzymać – dziś w jednym miejscu już się zapadła.

upał, trzeba czekać
upał, trzeba czekać
starym mostem tylko pieszo
starym mostem tylko pieszo
ominąć Łomżę
ominąć Łomżę
ruch na nowym moście
ruch na nowym moście
Teraz ekipy remontujące ul. Zjazd muszą odbudować nasyp. Prace potrwają kilka miesięcy, a most całkowicie zamknięty będzie przez co najmniej dwa tygodnie. W tym czasie nasyp zostanie wzmocniony poprzez w wykonanie w nim specjalnych 360-ciu kolumn żwirowych.

W związku z tym wprowadzone zostały następujące objazdy:
* ruch z Ostrowi Mazowieckiej: zjazd z Al. Legionów w ul. Piłsudskiego – Szosę Zambrowską – ul. Sikorskiego i nowym mostem do Piątnicy,
* ruch z Ostrołęki zjazd z ul. Wojska Polskiego w ul. Spokojną – ul. Piłsudskiego – Szosę Zambrowską – ul. Sikorskiego w kierunku Piątnicy
* ruch z Piątnicy: zjazd z ul. Szkolnej w ul. Włościańską i nowy most w kierunku Łomży.
Do nowego mostu można dojechać również korzystając z ul. Rybaki.

Biuro prasowe ratusza przypomina, że z powodu budowy dwóch rond zamknięty dla ruchu jest węzeł komunikacyjny ulic Szosa Zambrowska, Polowa, Zawadzka, Giełczyńska. Na utrudnienia można również natrafić na odcinku Alei Legionów od ulic Mickiewicza i Dworcowej do Dmowskiego i Kopernika.
Prace na ul. Zjazd potrwają do końca września.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę