Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Rzeka wciąga...

Tylko w tym roku w województwie podlaskim utonęło już kilkanaście osób. Kilka istnień pochłonęła także Narew w okolicach Łomży. „Rzeka wciąga” to tytuł filmu przygotowanego przez Państwową Straż Pożarną w Łomży oraz Grupę Ratowniczą Nadzieja. Ratownicy chcą zwrócić uwagę na fakt, iż rzeki są bardzo niebezpieczne. Nurt płynącej wody może wciągnąć nawet wysportowanego i doświadczonego pływaka. Niestety wielokrotnie słyszy się o takich sytuacjach.

Pływanie w rzece wiąże się z dużo większym niebezpieczeństwem niż w morzu czy też jeziorze. Podobnie jest w przypadku akcji ratunkowych, w rzece wymaga specyficznych umiejętności. Rzeka płynie z określoną prędkością, a co za tym idzie układa sobie dno, które kryje w sobie wiele niespodzianek. Gdy wchodzimy do wody mając wodę do kolan wcale nie nie jesteśmy bezpieczni. Dosłownie metr dalej możemy natrafić na kilkumetrową głębię. Takie miejsca występują głównie na łukach rzek, to tam najczęściej dochodzi do tragedii, a ciało człowieka potrafi być wciągnięte pod wodę.

Rarownicy przestrzegają - pod żadnym pozorem nie wolno pływać po alkoholu i narkotykach. Pamiętajmy również, aby nie wskakiwać do wody rozgrzanym – różnica temperatur może wywołać szok termiczny. Nie kąpmy się w wodzie, której temperatura nie przekracza 14 stopni Celsjusza. Podchodźmy do wody z ostrożnością – nie przeceniajmy swoich umiejętności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę