Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Ogólnopolski tydzień Św. Krzysztofa finał Łomży na festynie „Z nadzieją w drogę”

Kilka tysięcy mieszkańców Łomży i regionu wzieło udział w Festynie " Z nadzieją w Drogę" który odbył się w Łomży. Festyn Łomżyński zakończył ogólnopolski tydzień św. Krzysztofa – organizowanej przez stowarzyszenie MIVA Polska. Na placu przy Centrum Katolickim odbyły się wystawy motoryzacyjne, spotkania z kierowcami rajdowymi Orlen Team oraz została zaprezentowana i rozpropagowana akcjia “Krzyś” - trzeźwy i życzliwy kierowca.

Festyn rozpoczęła o godz. 13.30 polowa Msza św. w intencji kierowców, której przewodniczył bp Stanisław Stefanek. - ordynariusz Łomżyński podkreślił dwa wymiary tego spotkania - akcję Krzyś mówiącą o tym by za kierownicą zasiadali tylko trzeźwi ludzie, oraz misje w dalekich krajach dla potrzebujących ludzi. Po Mszy ordynariusz łomżyński poświęcił kilkaset samochodów zgromadzonych na placu i osiedlu wokół parafii.
Kierowcy, którzy przyjechali na festyn do Łomży, mogli zjeść dużo smacznych potraw grilowych z pod ręki Macieja Kuroń - szefa kuchni na festynie, obejżeć nowe modele i zapoznać się z ofertą Opla z salonu Top Auto z Ostrołęki i Peugota PHU Motors z Ostrołęki, zdobyć autografy kierowców rajdowych. Najmłodsi kierowcy mogli spróbowaćjazdy na skuterach i kładach, oraz wiele innych atrakcji.

Na koniec dla kilku tysięcy widzów/kierowców i ich rodzin zaśpiewał zespół Skaldowie.
Pieniądze zebrane podczas festynu w Łomży przeznaczone są na rzecz Miva Polska – agendy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, która świadczy pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Stowarzyszenie działa od 2000 roku. Od tej pory przekazało polskim misjonarzom ponad 100 pojazdów – oprócz samochodów, motocykli i rowerów także łodzie i barki.
Organizacja wciąż prowadzi akcję Św. Krzysztof, podczas której apeluje do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu.

Głównym organizatorem festynu w Łomży było Radio Nadzieja 103,6 FM, Parafia Krzyża Świętego, Miva Polska, Fundacja Krzyś- Krzysztofa Hołowczyca.
Współpraca : Fundacja Protecta z Łomży, WORD w Łomży, Komenda Miejska Policji w Łomży, Straż Pożarna w Łomży, - oraz inni którym serdecznie dziękujemy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę