Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Jakie soczewki lepsze - miesięczne czy dwutygodniowe

Soczewki kontaktowe są niewidoczne i ułatwiają uprawianie sportów, dlatego wiele osób cierpiących na wady wzroku wybiera je zamiast zwykłych okularów korekcyjnych. Jakie soczewki nosić - miesięczne czy dwutygodniowe?

Soczewki miesięczne najtańszym rozwiązaniem

Jeżeli użytkownik soczewek kontaktowych w ogóle nie korzysta z okularów, zależy mu zwykle na możliwe najniższym koszcie korygowania wady wzroku. Na https://www.soczewki365.pl/ najmniej płaci się za soczewki miesięczne, których dzienne użytkowanie to wydatek około 2 złotych. Ze względu na to, że większość stałych użytkowników wybiera modele miesięczne, soczewki przeznaczone na dłuższy okres noszenia praktycznie wychodzą z użycia. Wybierają je jedynie te osoby, które potrzebują szkieł kontaktowych o nietypowych parametrach.

Osoby noszące szkła miesięczne powinny zwracać szczególną uwagę na jakość wybieranych płynów pielęgnacyjnych. Płyny niskiej jakości powodują podrażnienia oczu, nadmiernie wysuszają gałkę oczną i przyczyniają się do pojawiania się reakcji alergicznych. Aby uniknąć przykrych dolegliwości, powinno się używać preparatów czyszczących z górnej półki oraz przestrzegać terminu wymiany soczewek na nowe.

Soczewki dwutygodniowe jako alternatywa dla okularów

Część osób z wadami wzroku nie przepada za noszeniem okularów, jednak nie może stale używać soczewek. Inni uważają, że w okularach wyglądają dobrze, lecz od czasu do czasu potrzebują szkieł kontaktowych, by swobodniej czuć się na wakacjach bądź w innych sytuacjach, w których są aktywni fizycznie. Dwutygodniowe soczewki są dobrym wyborem w takich przypadkach. Na https://www.soczewki365.pl/148-soczewki-kontaktowe bez trudu znajdzie się modele, które będą odpowiednie dla okazyjnych użytkowników.

Dwutygodniowe szkła służą krócej niż miesięczne i w ogólnym rozrachunku są droższe, jednak bywają wybawieniem dla osób, które mają wrażliwe oczy i potrzebują częstszej wymiany soczewek. Dodatkowo w przypadku uszkodzenia jednej soczewki, strata jest mniej bolesna, gdyż miała ona służyć jednie 14, a nie 30 dni. Trzeba będzie jednak pamiętać o tym, by częściej uzupełniać zapas szkieł, aby mieć pewność, że ich nie zabraknie w najmniej oczekiwanym momencie.

Co na początek?

Jeśli po raz pierwszy zamierza się założyć soczewki kontaktowe, warto postawić na modele o krótszym czasie użytkowania. Na https://www.kontaktowe.pl/ znajdzie się szkła dwutygodniowe, które są wykonane ze znacznie cieńszego materiału niż ich odpowiedniki na 30 dni. Szkła grubsze częściej powodują podrażnienia, a dodatkowo mogą być bardziej wyczuwalne na powierzchni gałki ocznej, jeżeli nie jest się przyzwyczajonym do tej formy korekcji wzroku.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę