Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Policjanci chwalą doświetlenia przejść dla pieszych

Główne zdjęcie
Doświetlone przejście dla pieszych na ul Zawadzkiej w okolicy ul. Prusa i Mazowieckiej

- Wprowadzenie dodatkowy tzw. aktywnych elementów bezpieczeństwa z cała pewnością poprawia bezpieczeństwo osób pieszych przekraczających jezdnie – mówi kom. Hubert Bogut, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży. Policjanci pozytywnie oceniają wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych przez dwujezdniową ul. Zawadzką. - Naszym celem jest, żeby wszystkie przejścia były doświetlone i wyposażane w aktywne urządzenia poprawiające bezpieczeństwo – mówi naczelnik.

Wczoraj informowaliśmy, że dwa przejścia dla pieszych przez dwujezdniową ulicę Zawadzką w okolicy Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma zostały doświetlone. Jedno znajduje się na wysokości skrzyżowania z ulicami Prusa i Mazowiecką, drugie „w dołku”, gdzie jest także przejazd dla rowerzystów. Takie działania władz miasta chwalą policjanci. Podkreślają, że jak najbardziej oba przejście dla pieszych są zagrożone zdarzeniami. Dochodziło tu do groźnie wyglądających kolizji, a na 7 lutego tego roku także do wypadku, w którym poważne obrażenia odniosło małe dziecko. Kom. Hubert Bogut, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży, zwraca uwagę, że przejścia są nie tylko doświetlone, ale pojawiały się przy nich także tzw. elementy aktywnego nadzoru nad przejściami. To aktywne znaki uwaga pieszy, na których postać osoby pieszej jest podświetlona i ruchoma, oraz – już wcześniej - zamontowane w jezdniach przed przejściami specjalne światła odblaskowe. 
- Te aktywne elementy sprawiają, że kierujący z daleka jest ostrzegany o tym, że zbliża się do przejęcia. Mają one za zadanie zasygnalizowanie kierującym, że tutaj należy zwiększyć czujność i zachować szczególną ostrożność – tłumaczy policjant.

W 2016 roku po serii tragicznych wypadkach na przejściach dla pieszych - tylko w jednym miesiącu październiku, na przejściach dla pieszych w Łomży, zginęły trzy osoby - w władze miasta, w uzgodnieniu z policją, wytypowały 11 przejść dla pieszych na których zamontowano dodatkowe doświetlenia. W 2017 roku na żadnym z nich nie odnotowano wypadków. Przejść „ciemnych” w Łomży nadal jest bardzo dużo. W tym roku władze miasta zapowiadały montaż dodatkowych oświetleń na kilku kolejnych przejściach. Poza tymi na ul. Zawadzkiej, na których właśnie jej zamontowano, bardzo często mieszkańcy domagali się ich także np. na ul. Przykoszarowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę