Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nocnego zakazu sprzedaży alkoholu nie będzie

Nie będzie nocnego zakazu sprzedaży alkoholi w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski w środę nieoczekiwanie złożył wniosek o zdjęcie z porządku obrad Rady Miejskiej Łomży punktu dotyczącego jego wniosku o wprowadzenia takiego zakazu. Wniosek jednomyślnie poparli wszyscy radni.

Projekt uchwały ograniczającej sprzedaż alkoholu w mieście przygotowywała odwołana przed miesiącem wiceprezydent Agnieszka Muzyk. Zakaz sprzedaży miał dotyczyć sklepów i każdego alkoholu – także piwa - w godzinach do 22. do 6. rano. W kwietniu to Chrzanowski chwalił się tym projektem i przekonywał, że zakaz w zasadzie będzie dotyczył stacji benzynowych, które funkcjonują całą dobę i mają koncesje na alkohole. Mówił także, że „ograniczenie handlu napojami alkoholowymi nocą to też wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcą czuć się bezpiecznie”. - Dochodzą bowiem do nas sygnały, że szczególnie w weekendy zakłócany jest porządek przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu – twierdził prezydent Mariusz Chrzanowski.
Projekt uchwały dotyczącej wprowadzenia nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach, trafiły do opinii m.in. rad osiedli. Z 9 nadesłanych opinii 4 są negatywne, 2 rady nie wypowiedziały się w tym temacie, przy czym jedna z nich uzasadniała, że na jej obszarze nie ma takich punktów, i nie chcą doprowadzać do konfliktu pomiędzy mieszkańcami osiedla a przedsiębiorcami. Kolejna rada osiedla napisała, że do projektu uchwał „nie wnosi uwag”, inna, że jest za uchwałami, bo „zaproponowane zmiany idą w dobrym kierunku”, a jeszcze inna, że zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 22. do 6. powinien dotyczyć nie tylko sklepów, ale także gastronomi czyli i pubów i barów w całym mieście.
W ostatnich dniach – już po odwołaniu wiceprezydent Agnieszki Muzyk - prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski złożył autopoprawkę do projektu uchwały, w której zaproponował, aby zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach Łomży obowiązywał w godzinach od 23. do 5. rano. Ta autopoprawka nie miała żadnego uzasadnienia. Dziś rano, gdy rozpoczynały się obrady Rady Miejskiej, na której miała być podjęta uchwała, prezydent Chrzanowski niespodziewanie wniósł o zdjęcie tego punktu z obrad. Mówił, że projekt wywołał żywą dyskusję i skrajne opinie m.in. rad osiedli. W głosowaniu za zdjęciem punktu z porządku obrad zagłosowało 23 radnych, czyli wszyscy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę