Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Kredyt na auto? Zobacz za i przeciw

Przymierzasz się do zakupu samochodu? Brak wystarczających środków wcale nie musi być przeszkodą do nabycia pojazdu. Rozważ zaciągnięcie kredytu samochodowego – sprawdź, czy to faktycznie korzystna opcja.

Chociaż wielu Polaków deklaruje finansowanie zakupu auta za gotówkę, nawet 40% rodaków ma w planach zaciągnięcie kredytu samochodowego. W takim rozwiązaniu nie ma nic złego – pod warunkiem, że decyzja jest dobrze przemyślana. W dokonaniu wyboru pomóc może m.in. ranking kredytów samochodowych – to cenne źródło informacji o najbardziej korzystnych ofertach.

Kredyt samochodowy – zalety i wady

Kredyt samochodowy to oferta dostępna właściwie w większości banków. Jego największą zaletą jest możliwość finansowania zakupu auta przy minimalnym wkładzie własnym. Dodatkowym atutem jest opcja skredytowania nie tylko fabrycznie nowych, ale i używanych pojazdów. Minusem jest natomiast konieczność zwrotu pożyczonej kwoty powiększonej o odsetki oraz inne koszty pozaodsetkowe.

Na kredyt samochodowy zdecyduj się, gdy:

 • potrzebujesz pieniędzy „na już”

 • chcesz, aby wydatek związany z zakupem auta nie był obciążeniem domowego budżetu

 • masz dobrą historię kredytową

 • wykazujesz odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

Wzięcie auta na kredyt nie będzie natomiast dobrym pomysłem, jeśli Twoja sytuacja materialna jest niepewna. Musisz mieć bowiem pewność, że będziesz w stanie spłacać zaciągnięcie zobowiązanie w terminie. W takiej sytuacji korzystną opcją jest zbudowanie tzw. poduszki finansowej, która zabezpieczy Cię w razie ewentualnej utraty pracy czy innych zdarzeń losowych utrudniających regulowanie należności kredytowych zgodnie z harmonogramem.

Jak wybrać korzystny kredyt samochodowy?

Jeżeli jesteś zdecydowany na kredyt samochodowy, nie podejmuj przypadkowej decyzji. Porównaj dostępne oferty np.: na ekredyt24.com.pl, a dowiesz się jakie propozycje mają dla Ciebie poszczególne banki, a mogą one różnić się drobnymi szczegółami.

Wybierając ofertę kredytową, zwróć uwagę na:

 • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje nie tylko o odsetkach, ale i kosztach pozaodsetkowych

 • okres kredytowania – niech będzie optymalnie dobrany do potrzeb

 • wysokość miesięcznej raty – niech nie stanowi znacznego obciążenia domowego budżetu

 • wymagania banku – np. konieczność założenia rachunku osobistego, wzięcie karty kredytowej

 • przebieg ścieżki kredytowej – im szybciej wniosek zostanie rozpatrzony, tym szybciej kredyt zostanie uruchomiony.

Interesuje Cię kredyt samochodowy dostępny przez internet? Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź też artykuł „Kredyt gotówkowy przez Internet - gdzie najlepiej?” Dzięki temu utwierdzisz się w przekonaniu, że kredyt na auto może być dobrą opcją.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę