Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Nareszcie będzie bezpieczniej

Główne zdjęcie
Doświetlone przejście dla pieszych na ul Zawadzkiej w okolicy ul. Prusa i Mazowieckiej

Dwa przejścia dla pieszych przez dwujezdniową ulicę Zawadzką w okolicy Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma zostały doświetlone. Jedno znajduje się na wysokości skrzyżowania z ulicami Prusa i Mazowiecką, drugie „w dołku”, gdzie jest także przejazd dla rowerzystów. Tu bardzo często dochodziło do wypadków i kolizji. Bezpiecznie w ostatnich dniach zrobiło się także na Alei Piłsudskiego w rejonie zjazdu do szpitala. Niema tu już „nawrotki” dla kierowców wyjeżdżających z Kazańskiej, bo przebudowano to skrzyżowanie, a ruchem steruje sygnalizacja świetlna.

Nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Kazańską
Nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Kazańską

Doświetlenie na przejściach dla pieszych na ul. Zawadzkiej przy Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma zamontowano teraz. Różnicę widać gołym okiem. Przejścia są widne i kierowcy będą dobrze widzieć osoby zbliżające się do pasów. To przyda się szczelnie w okresie od jesieni do wiosny, gdy zmrok zapada wcześniej, a wieczorami przechodzi tędy wielu pieszych. Często dochodziło do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów zwłaszcza na przejściu i przejeździe dla rowerzystów znajdującym się „w dołku”, które łączą znajdujący się po jednej stronie ul. Zawadzkiej Park JP II ze Skate Parkiem po drugiej stronie ulicy Zawadzkiej.
Podobnie znacznie bezpieczniej będzie także w rejonie szpitala po przebudowie skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ul Kazańską.  Do tej pory w Kazańską można było skręcić jadąc zarówno od strony Ronda Solidarności jak i Szosy Zambrowskiej, ale wyjeżdżając z kazańskiej kierowcy musieli jechać w prawo w kierunku Szosy Zambrowskiej. Ci którzy chcieli jechać w przeciwnym kierunku – do Ronda Solidarności zawracali na skrzyżowaniu z wjazdem do szpitala, gdzie także dochodziło do wielu kolizji i wypadków. 
Teraz z Kazańskiej można wyjechać w zarówno w prawa jak i lewą stronę, a ruchem steruje zamontowana sygnalizacja świetlna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę