Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mleko tańsze niż przed rokiem

Ceny skupu mleka nadal spadają. W maju, według danych GUS w Polsce za 1 hl mleka płacono w skupie średnio po 129,2 zł, to jest mniej o 2,2% niż przed miesiącem i o 1,8% niż przed rokiem. To oznacza, że teraz poziomy cen skupu mleka powróciły do tych z jesieni 2016 roku. Także w województwie podlaskim ceny spadają, choć nadal utrzymywane są na najwyższym w kraju poziomie.

W województwie podlaskim średnie cena skupu mleka w maju 2018 roku wyniosła 137,94 zł/hl wobec 140,43 zł/hl w kwietniu. Rolnicy po raz pierwszy od dłuższego czasu sprzedawali mleko w cenie niższej niż przed rokiem. W maju 2017 roku średnia cena skupu mleka w regionie wynosiła 138,60 zł/hl. Wówczas jednak zaczęła się tendencja wzrostu cen do 161,87 zł/hl, którą odnotowano w grudniu 2017 roku.

Mimo dużych spadków cen skupu mleka – o ok. 15% w ciągu pięciu miesięcy, rolnicy z województwa podlaskiego nadal mogą cieszyć się najwyższymi cenami w kraju. W maju 2018 roku  tylko w trzech województwach cena była wyższa niż 130 zł/hl. To województwo podlaskie (137,94), warmińsko-mazurskie (134,91) i lubuskie (132). W pozostałych ceny były znacznie niższe, a najniższe w województwie łódzkim – tylko 115,6 zł/hl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę