Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Będzie zmiana pogody. Synoptycy ostrzegają przed silnymi burzami

Dziś w ciągu dnia w regionie zachmurzenie małe i umiarkowane, ale stopniowo ma wzrastać do dużego. Synoptycy z białostockiego biura prognoz IMGW zapowiadają, że późnym popołudniem od zachodu nadciągną nad region przelotne opady deszczu. U nas od godz. 18. spodziewane są także burze z opadami deszczu miejscami od 15 do 25, lokalnie do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, z gradobiciami oraz porywami wiatru do 100 km/h. Zapowiadanej nawałnicy nadano własnie drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Zanim do tego dojdzie temperatura powietrza ma wzrosnąć nawet do 30°C w cieniu.

Wydane ostrzeżenie metrologiczne przed burze z gradem drugiego stopnia dotyczy m.in. obszaru powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, miasta Łomża, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Ważne jest od godz. 18. do godz. 24. Prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnych burz w tym regionie synoptycy określili na 80%.

W piątek już znacznie chłodniej – temperatura maksymalna w regionie od 16°C do 18°C. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę