Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Za droga oferta

Główne zdjęcie
Oczyszczalnia ścieków w Łomży

MPWiK w Łomży unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków. Powodem jest zbyt wysoka cena jedynej oferty jaka wpłynęła do miejskiej spółki. Na modernizację łomżyńskiej oczyszczalni ścieków chciano wydać około 40 mln zł netto, a cena z oferty to niemal 80 mln zł brutto.

O potrzebie modernizacji oczyszczalni ścieków w Łomży władze mówią od kilku lat. W ubiegłym roku spółka pozyskała ponad 27 mln zł unijnej dotacji na projekt o nazwie „Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków oraz uporządkowanie gospodarki  wodno-ściekowej na terenie Łomży”. Wartość zadnia szacowano na 52,3 mln zł przy czym unijne dofinansowanie obejmowało także zrealizowane już budowy kanalizacji w ulicach Nowogrodzkiej i Polowej, oraz planowaną do wykonania kanalizację na Szmaragdowej. 
Po unieważnieniu przetargu władze miejskiej spółki wodociagowo-kanalizacyjnej będą musiały szybko ogłosić kolejny przetarg w z nadzieją, że uda się znaleźć znacznie tańszego wykonawcę modernizacji oczyszczalni ścieków. Tylko realizując w całości inwestycję uda się rozliczyć unijną dotację. W przeciwnym wypadku pieniądze trzeba będzie zwracać.

zobacz: Gigantyczna wycena modernizacji oczyszczalni ścieków


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę