Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Szkolenia ratowników ze straży

Blisko stu strażaków jednostek zawodowych i ochotniczych z całego województwa podlaskiego przez dwa dni ćwiczyło na terenie Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. W weekend odbywały się tu VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego. W ćwiczenia włączyła się także Grupa Ratownicza „Nadzieja” m.in. przygotowując dla zawodników jedną z konkurencji - pozowany wypadek karetki.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów i Stowarzyszeniem STRAŻAK. Wzięło w nich udział 96 osób, czyli 32 trzyosobowe drużyny jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnej oraz drużyna z Lasów Państwowych. 
- W czasie Warsztatów uczestnicy wykonywali liczne, skomplikowane zadania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, przez cały czas podlegając ocenie ekspertów z dziedziny ratownictwa medycznego – przekazuje rat. med. Jakub Brzeziak, zastępca koordynatora GR Nadzieja. 
„Nadzieja” na ćwiczenia oddelegowała trzy swoje zespoły ratownictwa medycznego.  - Dla uczestników przygotowaliśmy jedną z konkurencję, którą zawodnicy musieli zaliczyć w pierwszym dniu. Był to pozowany wypadek karetki. Drugiego dnia wystąpiliśmy jako zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego w inscenizowanym wypadu autokaru – relacjonuje Brzeziak. 
Właśnie wtedy miało miejsce apogeum ćwiczeń. Przeprowadzona została symulacja wypadku autobusu jako zdarzenia masowego.

Oprócz ćwiczeń praktycznych odbyły się także warsztaty szkoleniowe podnoszące niezbędną wiedzę teoretyczną strażaków ratowników.
VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego są przedsięwzięciem cyklicznym. Mają sprawdzać i doskonalić umiejętności ratowników w obszarze ratownictwa medycznego w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę