Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Ratownicy ćwiczyli w szpitalu

Kilkanaście minut po godz. 11. strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze w szpitalu. Paliło się na czwartym piętrze budynku A szpitala wojewódzkiego przy Al. Piłsudskiego. Natychmiast na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków z jednostek ratowniczo-gaśniczych i Grupę Ratowniczą „Nadzieja”. Były to ćwiczenia, w trakcie których wykorzystano m.in. najnowszy nabytek łomżyńskich strażaków – wóz z drabiną o długości 37 metrów. Dzięki niej strażacy mogą dostać się na dach każdego budynku w mieście i regionie.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w pomieszczeniach oddziału rehabilitacji szpitala. Nim jednostki dotarły na miejsce pracownicy szpitala przeprowadzili ewakuację 39 osób. Okazało się, że jedna osoba została w zadymionych pomieszczeniach. Na jej poszukiwania ruszyli strażacy. Po kilku minutach odnaleziono nieprzytomną 35-łatkę, że która po ewakuacji z miejsca zagrożenia przekazano członkom Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, którzy przetransportowali poszkodowaną na Szpitalny Oddział Ratunkowy.
W ćwiczeniach, które trwały blisko godzinę, brało udział 15 strażaków, i 4 ratowników GR „Nadzieja”. O zdarzeniu poinformowani zostali także policjanci i strażnicy miejscy. 
Ratownicy podkreślają, że zarządcy obiektów, w których przebywają większe grupy ludzi, a zwłaszcza osoby chore, muszą być gotowi na trudne sytuacje. Jedną z nich jest pożar w budynku i ewakuacja osób, którą przećwiczono w szpitalu. 
W trakcie ćwiczeń wykorzystano nowy wóz strażacki z drabiną o długości 37 metrów.  Samochód otrzymali z jednostki w Suwałkach. Dotychczas podczas akcji gaśniczej strażacy z Łomży mogli wykorzystywać samochód z drabiną o długości 23 metrów, ale nie było ona w stanie dostać do pomieszczeń na najwyższych kondygnacjach łomżyńskich „wieżowców”. Drabina o długości 37 metrów sprawia, że dziś strażacy mogą nią „wjechać” na dach każdego budynku w Łomży i regionie. Np. magazyn wysokiego składowania OSM Piątnica ma „tylko” 35 metrów wysokości.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę