Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Chrzanowski powstydził się nagród?

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży

Dwa tygodnie temu samorządowcy świętowali. W całym kraju obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego, który upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Z tej okazji np. prezydent RP Andrzej Duda srebrnym krzyżem zasługi nagrodził Annę Lachowska, skarbnika gminy Łomża. W mieście Łomża też były nagrody... pieniężne. Prezydent Mariusz Chrzanowski rozdzielił pomiędzy miejskich urzędników 65 tysięcy 650 złotych. Przyznał się do tego dopiero po dwóch tygodniach.

Jeszcze kilka lat temu pracownicy ratusza poza pensją i ustawową „trzynastką”, dwa razy do roku otrzymywali obowiązkowe nagrody. Wypłacane były w związku z najważniejszymi świętami państwowymi – rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja i rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Poprzedni prezydent miasta w 2013 roku zlikwidował obowiązkowe nagrody, w zamian podnosząc wynagrodzenie pracownikom ratusza, pozostawiając sobie jedynie możliwość przyznania tzw. nagród uznaniowych „za szczególne osiągnięcia w pracy”. Polityka ich przyznawania w ostatnich latach budziła wiele kontrowersji. Prezydent Mariusz Chrzanowski w pierwszym roku urzędowania wydał na nie niespełna 12 tysięcy złotych, ale w kolejnych latach już po kilkaset tysięcy złotych, a obdarowane nimi osoby otrzymywały rocznie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

Nagrody znowu dla wszystkich
Co więcej w grudniu ubiegłego roku prezydent Chrzanowski zmienił regulamin wynagradzania pracowników ratusza i m.in. wpisał w nim nagrody wypłacane z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Na 27. maja 2018 roku miejscy urzędnicy mieli je otrzymać po raz pierwszy. Władze miasta z tej okazji nie planowały żadnej uroczystości, być może dlatego, że wypadała niedziela... My o nagrody zapytaliśmy dwa dni wcześniej. Z ujawnieniem informacji czy nagrody łomżyńskim „samorządowcom” wypłacono i w jakiej wysokości, zwlekano przez dwa tygodnie. Dopiero po tym czasie Łukasz Czech z ratusza przekazał odpowiedź, iż z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego nagrody zostały wypłacone 234 pracownikom Urzędu Miejskiego w Łomży. 
- Osoby zatrudnione na stanowiskach urzędniczych otrzymały po 300 zł brutto, zaś osoby zatrudnione na stanowiskach pomocniczych po 200 zł brutto – podał Czech zaznaczając, że kilku pracowników, z uwagi na długotrwałe absencje w pracy, otrzymało niższe nagrody. - Łącznie na ten cel przeznaczono 65650 zł brutto.

Ciekawe czy zwlekanie z odpowiedzią na proste pytania było podyktowane tym, że prezydent Chrzanowski wstydził się tego, że dał nagrody wszystkim pracownikom ratusza, czy tego jakiej były one wysokości?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę