Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rodzinne świętowanie na wzgórzu Krzyża Świętego

Kilka tysięcy parafian i mieszkańców Łomży, ale także goście z okolicy bawili się przez całą niedzielę na Rodzinnym Festynie Parafialnym na placu przed kościołem pw. Krzyża Świętego w Łomży. Tradycyjnie świętowano Dzień Dziecka i 21. rocznicę powstania parafii. W tym roku do tego doszedł także jubileusz 30-lecia kapłaństwa ks. kan. Andrzeja Godlewskiego organizatora, budowniczego i proboszcza parafii od samego początku. - Jeżeli widzę więcej ludzi w kościele, więcej modlących się, więcej spowiedzi, które czasami są przetrudne, ale to mnie cieszy – wyjawiał ks. Godlewski Podczas festynu na scenie prezentowała się młodzież i dorośli. Na finał wystąpił duet Andrew & Johnny: czyli rapujący proboszcz i towarzyszący mu Janusz Ramatowski (publikujemy video)

Jak co roku przy parafii zgromadzono wiele atrakcji  przede wszystkim z myślą o dzieciach, które ciągnęły tu rodziców z całej okolicy. Były skocznie i zjeżdżalnie, karuzele, wydzielony plac zabaw dla najmniejszych, specjalna kolejka miejska, stragany i policyjne pokazy także dla starszych. Było też coś dla ciała – np. karkówka i kiełbaski z grilla, oraz ducha... Na główną Mszę świętą w parafialnym kościele przyjechał ekipa TVP Polonia transmitując ją na żywo na cały świat. 
- Dosłownie tydzień przed naszym festynem dowiedzieliśmy się że przyjedzie Telewizja Polonia, z którą długo rozmawialiśmy, ale dopiero przez Bożym Ciałem powiedzieli przyjeżdżamy. To też był wielki stres, czy wyjdzie, czy wierni przyjdą na godz. 13., bo zawsze Msza jest o 12., ale jak zobaczyłem pełen kościół ludzi, to była wielka radość, że znowu ten nasz lud modlący się na wzgórzu Krzyża Świętego zdał sprawdzian z głębokiej wiary, lojalności i z chęci bycia razem. I to mnie cieszy... - mówił ks. Andrzej Godlewski.
Dopytywany czy wspólnota parafialna po 21. latach jest silniejsza, odpowiadał, że nie chce tego oceniać. - Myślę, że każdego dnia zdajemy egzamin z tego czy jesteśmy silniejsi. Natomiast maja 30 lat kapłaństwa wiem jedno, że bez Pana Boga nie do proga, ze musimy codziennie uczyć się tej relacji z Panem Bogiem. Bardziej w Niego wchodzić poprzez modlitwę, poprzez czytanie Pisma Świętego, poprzez przystępowanie do sakramentów i wtedy jesteśmy silniejsi – podkreślał ks. Godlewski dodając, że każdy dzień przynosi rożne i radości i smutki, jest więcej pracy i mniej – tak jak to w życiu.  
Tradycyjnie już od kilku lat przy okazji rodzinnego festynu przeprowadzana jest w parafii akcja krwiodawcza „Oddaj krew z Chrystusem”, oraz loteria, z której dochód, podobnie jak z całego festynu, przeznaczany jest na organizację w parafii Wakacji z Panem Bogiem. Losy można było kupić za 2 zł, a do wygrania był m.in. nowoczesny telewizor i rower, który ufundował wójt gminy Łomża Piotr Kłys. Na finałowym losowaniu nagród przekazał go... mieszkańcowi gminy Łomża, do którego należał kupon z wylosowanym szczęśliwym numerem. Nagrodę główną – telewizor odbierała wielopokoleniowa rodzina z parafii. Na scenę wyszły dzieci, wujek, ciocia oraz dziadek, któremu proboszcz Andrzej Godlewski przekazał telewizor. 
Tuż przed finałowym losowaniem proboszcz rapował w duecie z Januszem Ramatowskim. Najpierw wykonali znany już w mieście ich kwietniowy kawałek „Czy dzisiaj czarne, zawsze czarne jest”, a później premierę miał utwór, który powstał z okazji 30-lecia kapłaństwa proboszcza. 

- Kochani dziękuję Wam bardzo, za dzisiejszy dzień i za 21 lat tworzenia parafii Krzyża Świętego – jesteście wspaniali. Z Wami można budować jeszcze drugą taką parafię – mówił ze sceny ks. Godlewski. - Dziękuję, że dzisiaj jeszcze raz mogliśmy dać świadectwo naszej wiary modląc się, dzięki telewizji Polonia na całym świecie. Dostaliśmy sygnały ze Stanów Zjednoczonych. Pozdrawiamy wszystkich łomżan, którzy są rozsiani po całym świecie – mówił proboszcz zapraszają na kolejny rodziny festyn za rok.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę