Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

OSA w mieście i regionie

Główne zdjęcie
Minister Sportu i Turystki, Witold Bańka i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jarosław Stawiarski (fot. MSiT)

Sześć w mieście Łomży, pięć w gminie Piątnica i trzy w gminie Łomża - siłownie pod chmurką, place zabaw dla dzieci, strefy gier i relaksu maja powstać w ramach rządowego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Ministerstwo Sportu i Turystyki wybrało projekty do dofinansowania. Z województwa podlaskiego przeszły 44 wnioski, przy czym cześć z nich - jak na przykład samorządów łomżyńskich - dotyczą realizacji kilku zadań.

OSA - a właściwie osy - mają być ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku. W wariancie podstawowym to siłownia plenerowa i strefa relaksu, a w wariancie rozszerzonym siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy plac zabaw i ogrodzenie terenu. O dofinansowanie z rządowego programu budowy OSA mogły ubiegać się samorządy ale także  spółdzielnie mieszkaniowe. Do MSiT wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł. W tej grupie są 44 z województwa podlaskiego z łączną kwotą dofinansowania niemal 3 mln zł. 

Wśród wybranych jest m.in. wniosek miasta Łomża na budowę 5 OSA w wariancie rozszerzonym, na co ministerstwo przyznało 250 tys. zł dofinansowania.  W mieście powstać ma takżejedna OSA w wersji podstawowej, którą chce zbudować Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego „Jedność”, a ministerstwo na ten projekt chce dać 25 tys. zł. 
Kolejne osy mają powstać w okolicach miasta. Gmina Piątnica chce zbudować 5 obiektów w wariancie podstawowym, na co otrzymała 125 tys. zł dofinansowania, a gmina Łomża otrzymała 150 tys. zł na 3 obiekty w wariancie rozszerzonym.

Wśród wybranych do dofinansowania są także:

 • Powiat Grajewski: wariant podstawowy - 1 obiekt – dofinansowanie 24 900
 • Gmina Kolno: wariant rozszerzony - 1 obiekt – dofinansowanie 70 000
 • Gmina Mały Płock: wariant podstawowy - 2 obiekty – dofinansowanie 70 000
 • Gmina Radziłów: wariant podstawowy - 1 obiekt – dofinansowanie 34 900
 • Gmina Rajgród: wariant podstawowy - 1 obiekt – dofinansowanie 25 000
 • Gmina Szczuczyn: wariant podstawowy - 1 obiekt – dofinansowanie 24 900
 • Gmina Szepietowo: wariant podstawowy - 1 obiekt – dofinansowanie 25 000
 • Gmina Turośl: wariant rozszerzony - 2 obiekty,wariant podstawowy - 3 obiekty – dofinansowanie 234 400
 • Gmina Miasto Zambrów: wariant rozszerzony - 2 obiekty – dofinansowanie 100 000
 • Gmina Zbójna: wariant podstawowy - 3 obiekty – dofinansowanie 73 400
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Kolnie: wariant rozszerzony - 1 obiekt – dofinansowanie 50 000

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę