Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 października 2022 napisz DONOS@

Ciepło, coraz cieplej...

Główne zdjęcie
Zabawa dzieci na dniu dziecka 29. maja przy Szkołach Katolickich

Wczoraj w Marianowie k. Łomży na stacji meteorologicznej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przez blisko cztery godziny notowano temperaturę powyżej 27°C. Dziś ma być cieplej. W cieniu temperatura może osiągnąć nawet 30°C. Jutro, w Boże Ciało, będzie podobnie.

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW nie mają wątpliwość – przez cały dzień będzie bardzo dużo słońca i bardzo ciepło. Synoptyk dyżurny Wiesław Winnicki przewiduje, że temperatura maksymalna w województwie podlaskim wyniesie dziś od 28°C do 30°C. Słońce nie będzie się chowało za chmurami, bo ich nie będzie, a wiatr na ogół słaby wschodni i południowo-wschodni też nie będzie dawał ochłodzenia. Temperatura odczuwalna ma być taka sama jak realna czyli około 30 °C – w cieniu, bo na słońcu będzie o kilka stopni cieplej.
Jutro ma być podobnie – słonecznie i bardzo ciepło z temperaturami powietrza w cieniu do 29°C.

Specjaliści podkreślają, że upał najbardziej zagraża osobom chorym, starszym, dzieciom i kobietom w ciąży. Skutkiem przegrzania i odwodnienia organizmu są zawroty głowy, osłabienie, problemy żołądkowe, gorączka i bóle mięśni, omdlenia, problemy z krążeniem krwi. Wskutek zbyt długiego przebywania na słońcu lub w gorącym pomieszczeniu, może także dojść do udaru cieplnego. Objawami są: silne bóle głowy wraz z zawrotami, zmęczenie, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

220810024636.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę