Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Służba społeczeństwu to istota samorządu”

Główne zdjęcie
Andrzeja Duda Prezydent RP odznacza Anna Lachowska, skarbnik gminy Łomża, srebrnym krzyżem zasługi (fot. Kancelaria Prezydenta RP)

Anna Lachowska, skarbnik gminy Łomża, została odznaczona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę srebrnym krzyżem zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Była też jedną z około 30 osób, które wysokie oznaczenie odebrały osobiście z rąk Prezydenta podczas spotkania, które w piątek odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. - Służba społeczeństwu to istota samorządu; trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę - podkreślił Prezydent Andrzej Duda, który zwracał uwagę, że prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są ich współobywatele, współmieszkańcy.

Andrzeja Duda Prezydent RP (fot. Kancelaria Prezydenta RP)
Andrzeja Duda Prezydent RP (fot. Kancelaria Prezydenta RP)
(fot. Kancelaria Prezydenta RP)
(fot. Kancelaria Prezydenta RP)
(fot. Kancelaria Prezydenta RP)
(fot. Kancelaria Prezydenta RP)
(fot. Kancelaria Prezydenta RP)
(fot. Kancelaria Prezydenta RP)

- Służba społeczeństwu to jest to, czego się Państwo kiedyś podjęliście, czego cały czas się podejmujecie, w tym roku też będziecie się zapewne w wielu przypadkach podejmowali, biorąc pod uwagę, że dla samorządu terytorialnego w Polsce jest to rok wyborczy – mówił Andrzej Duda, zwracając się do samorządowców obecnych na uroczystości. - Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami - powiedział.
Andrzej Duda powiedział, że w 1989 roku, wraz ze zmianami ustrojowymi odrodził się także samorząd. - Nie mam wątpliwości, że jedną z lepszych rzeczy, jakie wydarzyły się po 1989 roku, było odtworzenie, odbudowywanie samorządu terytorialnego – dodał i ocenił, że Polska dopiero buduje system samorządu terytorialnego.
Prezydent zwrócił się też do samorządowców, aby włączyli się w ideę referendum konsultacyjnego w sprawie zmiany Konstytucji RP. Ocenił, że potrzebna jest dyskusja i refleksja o nowej konstytucji z poziomu jednostek samorządu terytorialnego. - O tę refleksję Państwa proszę - i z poziomu ogólnopaństwowego, ale także właśnie tego, który Państwa najbardziej dotyczy i który najlepiej znacie - poziomu jednostek samorządu terytorialnego, tej części ustrojowej naszej Rzeczypospolitej – mówił do samorządowców. 
- Chcemy budować nowoczesne państwo, dlatego proszę o wsparcie w tym zakresie, bo ja mam wielką ambicję, chciałbym, żeby Polska była właśnie nowoczesnym państwem. Żeby miała nowoczesne rozwiązania ustrojowe, żeby miała dobre rozwiązania ustrojowe, żeby to były elementy, które są sprawdzone, które są wypróbowane, co do których możemy mieć pewność, że przy dobrej woli powinny dobrze funkcjonować  - przekonywał Prezydent.

W czasie uroczystości Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Wśród nich znalazła się także Anna Lachowska, skarbnik gminy Łomża, która została odznaczona srebrnym krzyżem zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. To, jak podkreśla wójt gminy Piotr Kłys, pierwsze oznaczenie pani skarbnik.
- Cieszymy się wraz z nią, że jest to tak wysokie odznaczenie, ale także z tego, w jakich okolicznościach Pani Lachowska mogła je odbierać. To była piękna i dostojna uroczystość – dodaje wójt Kłys, który także zaproszony był do ogrodów Pałacu Prezydenckiego na uroczystość z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego. 
Dodajmy, że Anna Lachowska w Urzędzie Gminy Łomża pracuje od 26 lat, a skarbnikiem gminy jest od kwietnia 2015 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę