Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Łopaty poszły w ruch...

- Tę drogę mieliśmy mieć robioną w 2011 roku. Była ujęta w budżecie państwa, ale w związku z piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012, te pieniądze z mniejszych miasta zostały zabrane. Dziś bardzo się cieszymy, że te prace przy przebudowie ulic Księcia Janusza i Wojska Polskiego się zaczęły - mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna. W piątek odbyła się uroczystość „wbicia łopat” pod modernizację ok. 2,4 km przebiegającej przez środek Kolna drogi krajowej nr 63. Prace mają zostać ukończone jesienią przyszłego roku.

Andrzej Duda burmistrz Kolna
Andrzej Duda burmistrz Kolna
Paweł Czemiel, doradca ministra infrastruktury, poseł Lech Kołakowski, poseł Bernadeta Krynicka, burmistrz Andrzej Duda i poseł Kazimierz Gwiazdowski
Paweł Czemiel, doradca ministra infrastruktury, poseł Lech Kołakowski, poseł Bernadeta Krynicka, burmistrz Andrzej Duda i poseł Kazimierz Gwiazdowski

Prace w Kolnie prowadzone są na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku.  Koszt inwestycji to 27 mln zł, a przebudowę drogi zrealizuje konsorcjum na którego czele stoi łomżyńska firma PBK. Zakres prac obejmuje wybudowanie nowej konstrukcji drogi, poszerzonej o dodatkowy pas na tzw. lewoskręty, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej.
- Przewidziano modernizację 15 skrzyżowań – dwa z nich będą miały sygnalizację świetlną, a jedno zostanie przebudowane na rondo – podaje Rafał Malinowski z GDDKiA. - Inwestycja obejmie także budowę chodnika i ścieki rowerowej wraz z kładką dla rowerzystów nad rzeką Łabna. 
Prace rozpoczęły się kilka dni temu od rozbiórki jednego z budynków, który kolidował z modernizowanym skrzyżowaniem, a dziś na budowę drogi ma wjechać ciężki sprzęt. W związku z tym wprowadzony został ruch wahadłowy na wjeździe do Kolna od strony Łomży. 
- Mamy nadzieję, ze te utrudnienia w ruchu, które właśnie się zaczęły wyjdą nam na dobre i po zakończeniu prac będziemy mieć już dobre, ale przede wszystkim bezpieczne ulice – mówił burmistrz Duda, który w trakcie uroczystości dziękował m.in. parlamentarzystom za wsparcie kolneńskiej inwestycji. W sposób szczególny dziękował byłemu wiceministrowi infrastruktury i budownictwa Jerzemu Szmitowi, bez którego wsparcia do tej inwestycji mogłoby nie dojść. 
Podczas uroczystości w Kolnie za łopaty chwycili także m.in. Paweł Czemiel, doradca ministra infrastruktury, Wojciech Borzuchowski, dyrektor Oddziału GDDKiA w Białymstoku, oraz posłowie z regionu Bernadeta Krynicka, Lech Kołakowski i Kazimierz Gwiazdowski. 
Zgodnie z umową przebudowa dróg przez Kolno powinna zostać ukończona do 30 września 2019 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę