Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Mieszkańcy Miastkowa chcą przebudowy drogi śmierci

Główne zdjęcie
Droga krajowa nr 61 za Miastkowem

W latach 2007-2018 w okolicy Miastkowa doszło do 238 kolizji drogowych oraz 52 wypadków, w których zginęło łącznie 20 osób, a rannych było 63 osoby. Mieszkańcy Miastkowa i okolicznych miejscowości, przez które przebiega droga krajowa nr 61 obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci i żądają działań. W marcu pod petycją do Posła na Sejm Lecha Antoniego Kołakowskiego oraz Dyrektora GDDKiA w Białymstoku podpisało się 410 mieszkańców. Oczekując – informuje sołtys Rafał Bąkowski, który ma nadzieję, że pomoże w tym wyznaczone na poniedziałek spotkanie mieszkańców z posłem i dyrektorem.

W tym roku w okolicy Miastkowa doszło do dwóch tragicznych wypadków, które wstrząsnęły mieszkańcami regionu. W styczniu zginęła wracająca do domu ze szkoły 13-latka, którą uderzył samochód osobowy. Do wypadku doszło około kilometra za Miastkowem. Na początku maja tuż przed Miastkowem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęka z drogą wojewódzką nr 648 Miastkowo – Nowogród, samochód osobowy wjechał wprost przed tira. Dwie młode osoby zginęły na miejscu. Tragicznych w skutkach wypadków w Miastkowie lub okolicy co roku jest kilka. Mieszkańcy twierdzą, że dużej mierze to wina infrastruktury drogowej, która nie jest dostosowana do potrzeb. Jak przekazuje sołtys Rafał Bąkowski domagają się budowy ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy miejscowościami Miastkowo - Zaruzie oraz ograniczenia prędkości i budowie przejścia dla pieszych w okolicy skrzyżowania ulic Łomżyńskiej z Nowogrodzką. 
- To właśnie w tych miejscach najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji, w których giną niewinni ludzie – podkreśla.
W marcu 2018 roku ówczesny sołtys Miastkowa Jan Szymborski wystosował petycję do posła Lecha Antoniego Kołakowskiego oraz Dyrektora GDDKiA w Białymstoku o budowę ścieżki z podpisami 410 mieszkańców popierających taką budowę.  - Mamy nadzieję, że sprawa ta zostanie rozwiązana a pomoże nam w tym spotkanie z  posłem Kołakowskim oraz dyrektorem GDDKiA w Białymstoku Wojciechem Borzuchowskim, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek.
Spotkanie odbędzie się o godz. 9.00 w świetlicy wiejskiej w Miastkowie obok Urzędu Gminy. Sołtys Bąkowski zaprasza na nie mieszkańców Miastkowa, ale także okolicznych miejscowości, którym zależy na poprawie bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 61, nazywanej drogą śmierci.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę