Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mleko dalej tanieje

Średnie ceny skupu mleka w Polsce spadły w kwietniu o 1,5% w stosunku do marca – podał Główny Urząd Statystyczny. W województwie podlaskim średnia cena skupu mleka wyniosła 140,43 zł/hl i była o 32 grosze niższa niż w marcu, ale nadal jest najwyższa w kraju.

W kwietniu średnia cena skupu mleka w Polsce wyniosła 132,17 zł za 1 hl mleka. Najlepiej płacono rolnikom z województwa podlaskiego. To jedyny region w Polsce, w którym średnia cena mleka jest jeszcze nieco powyżej 1,4 zł/l. Najmniej za mleko w kwietniu otrzymywali rolnicy z Małopolski, gdzie ta cena spadła już poniżej 1,2 zł/l.
Ceny skupu mleka spadają w Polsce od początku roku. W grudniu 2017 roku średnia cena skupu mleka w województwie podlaskim wynosiła 161,87 zł/hl/, czyli była o 21 zł i 44 grosze wyższa niż w kwietniu 2018 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę