Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Motoserce po łomżyńsku

Zbiórka krwi, parada motocyklistów i koncerty. W sobotnie popołudnie i wieczór w Łomży na Starym Rynku odbywała się zorganizowana po raz czwarty w mieście ogólnopolska akcja Motoserce. Jej celem jest zbiórka krwi i promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj udało się zebrać 67 litrów krwi, którą oddało 149 osób, a w paradzie motocyklistów przez miasto przejechało ponad pół tysiąca maszyn.

Motoserce w Łomży organizuje Stowarzyszenia Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, przy wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja ma zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i potrzebę dzielenia się nią. 
W południe ponad setka członków szkolnych kół PCK przeszła sprzed siedziby stacji Pogotowia Ratunkowego na Stary Rynek, gdzie zorganizowano Festyn Czerwonokrzyski i rozpoczynając sobotnią akcję oddawania krwi. Do niej dołączyli motocykliści, którzy spotkanie na Starym Rynku wyznaczyli sobie na godzinę 15. Z godziny na godzinę przybywało coraz więcej motocyklistów z miasta i regionu. Organizatorzy akcji mówili o rekordowej frekwencji. W ciągnącej się kilka kilometrów paradzie motocyklistów dookoła Łomży przejechało ponad pół tysiąca różnych maszyn. Jechały obok siebie legendarne Harleye, szybkie Hondy, ale i skutery. 
Nie tylko dla miłośników jednośladów przygotowano mini wystawę starych polskich motocykli, a dla pieszych możliwość przejazdu odnowionym autobusem Autosana z lat 80-tych ubiegłego wieku.
- Głównym celem naszej akcji jest oddawania krwi i promocja krwiodawstwa – powtarzał prowadzący imprezę Marcin „Groch” Grodzkim. - W tym roku zebraliśmy jej rekordowo dużo. Krew oddało 149 osób i w sumie jest jej ponad 67 litrów. 
Wieczorem na scenie Motoserca wystąpiły zespoły. Jako pierwszy zagrał Big Day z Olsztyna. Zespół małżeństwa-wokalistów Anny Zalewskiej i Marcina Ciurapińskiego koncertuje od lat 90. ubiegłego wieku i wylansował takie przeboje jak „Przestrzeń” czy „W dzień gorącego lata”. Po nim wystąpiła grupa Hollywood Rose, grająca utwory legendarnego Guns’n’Roses. W Łomży koncerty gwiazd konkurował z wieloma wydarzeniami Nocy Muzeów, co sprawiło, że pierwszego z nich słuchało około sto osób, a na drugim przed sceną zebrało się może dwa trzy razy więcej. 

Na organizację tegorocznego Motoserca z budżetu miasta prezydent Mariusz Chrzanowski przeznaczył 45 tys. zł.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę