Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Ktoś pomagał w tym samobójstwie?

Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia, które w sobotę 5 maja rozegrało się na Narwią w Łomży. Młody mężczyzna popełnił samobójstwo skacząc z mostu drugi z brzegu rzucił się do wody, aby go ratować. Niestety obaj zginęli. Śledztwo – jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Łomży - prowadzone z art. 151 kodeksu karnego, czyli doprowadzenia namową lub poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na życie. Sprawca miałby odpowiadać także za nieumyślne spowodowanie śmierci drugiego z mężczyzn.

Przypomnijmy w sobotę, dwa tygodnie temu, około godz. 17.20 z mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” do Narwi rzucił się młody mężczyzna, a widząc to zdarzenie z brzegu rzeki na pomoc mu wskoczył inny. Obu pochłonęła woda i mimo natychmiast rozpoczętej akcji ratunkowej nie udało się ich wyłowić. Poszukiwania topielców, prowadzone były przez kilka kolejnych dni, a zaangażowani w nie byli m.in. strażacy, płetwonurkowie, policjanci z psem tropiącym, a nawet śmigłowiec policji i samolot straży granicznej. Dopiero po czterech dniach odnaleziono ciała obu mężczyzn. Najpierw pomiędzy Nowogrodem a Szablakiem, czyli ponad 20 km od miejsca zdarzenia, znaleziono ciało 28-latka z województwa warmińsko-mazurskiego. To mężczyzna, którzy chciał ratować tego, który skoczył z mostu. Kilka godzin później, na wysokości stadionu miejskiego przy ul. Zjazd w Łomży, odnaleziono także ciała meżczyzny, który skoczył z mostu. Był to 22-letni mieszkaniec Łomży. Od początku nie było jasne dlaczego młody mężczyzna popełnił samobójstwo.

Teraz Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 05 maja 2018r. doprowadzenia namową lub poprzez udzielenie pomocy Zbigniewowi S. do targnięcia się na życie tj. o czyn z art. 151 kk oraz w sprawie zaistniałego w dniu 05 maja 2018r. nieumyślnego spowodowania śmierci Kacpra Z. tj. o czyn z art. 155kk. Śledztwo zostało powierzone do prowadzenia Komendzie Miejskiej Policji w Łomży.

Za namawianie lub pomoc w samobójstwie zgodnie z kodeksem karnym sprawcy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Takiej samej karze podlega ten, kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę