Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kąpielisko nad Narwią tylko do 21 lipca?

Główne zdjęcie
Kąpielisko przy „nowym” moście, czyli majora Henryka Dobrzyńskiego ps. „Hubal”, to najpopularniejsze miejsce wypoczynku łomżan w słoneczne wakacyjne dni. Można się opalać na plaży, albo kąpać w wodach Narwi, pod czujnym okiem ratowników. Bywa, że jednocześnie jest tu nawet ponad tysiąc osób – od seniorów po niemowlaki. Zawsze kąpielisko funkcjonowało przez całe wakacje, ale w tym roku ma być znacznie krócej przez... działania PiS

„W roku 2018 sezon kąpielowy w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli trwać będzie od 22 czerwca do 21 lipca” - to artykuł drugi z uchwały, której projekt z prośba o przyjęcie w przyszłą środę prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przesłał do Rady Miejskiej Łomży. Uzasadnia, że przepis art. 39 ust. 1 Ustawy prawo wodne nakłada na Radę Gminy obowiązek podjęcia uchwały w sprawie wykazu miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli na terenie gminy.

projekt uchwały określający na 2018 rok sezon kąpielowy nad Narwią w Łomży od 22 czerwca do 21 lipca
projekt uchwały określający na 2018 rok sezon kąpielowy nad Narwią w Łomży od 22 czerwca do 21 lipca

O tym, że w tym roku tradycyjne kąpielisko nad Narwią przy moście majora Henryka Dobrzyńskiego ps. „Hubal” czynne ma być jedynie przez pół wakacji informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. 
Latem ubiegło roku politycy PiS w Sejmie uchwalili nowe Prawo wodne i jak twierdzi Łukasz Czech z ratusza, wprowadziło ono "istotne zmiany w zakresie organizacji i prowadzenia nadzoru nad kąpieliskami i miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli". 
- Od 2018 roku miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, a takie dotychczas było w Łomży nad rzeką Narew, można organizować na okres nie dłuższy niż 30 dni – przekazuje Czech.
MOSiR, którzy na zlecenie władz miasta zarządza kąpieliskiem od objęcia władzy przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, podał, że „w sezonie letnim 2018 plaża miejska funkcjonować będzie od dnia 30.06. do dnia 29.07.” 
W środę prezydent Chrzanowski przesłał do Rady Miejskiej, z prośbą o wprowadzenie do porządku obrad na najbliższej sesji Rady Miejskiej, projekt uchwały „w sprawie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na terenie Miasta Łomża na rok 2018”. Uzasadnia, że nowe prawo wodne nakłada na Radę Gminy obowiązek podjęcia takiej uchwały i że dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży wystąpił z wnioskiem o umieszczenie w wykazie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na terenie Miasta Łomża na rok 2018, zlokalizowanego na działce nr 12236/10 w Łomży przy ul. Sikorskiego, poniżej przeprawy mostowej im. Hubala, wzdłuż linii brzegowej o długości 60 mb.

Przyjmując uchwałę radni miasta wyrażą zgodę na utworzenie tego miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na rzece Narew w mieście Łomża, i że jego organizatorem będzie  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.
Artykuł drugi uchwały wskazuje w jakim okresie tradycyjne łomżyńskie kąpielisko ma działać:  „W roku 2018 sezon kąpielowy w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli trwać będzie od 22 czerwca do 21 lipca.”

Do końca wakacji postanie wówczas już tylko sześć tygodni...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę