Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Pieniądze na dawne koszary i świetlicę

Rewaloryzacja zabytkowego budynku koszar w Grajewie oraz remont świetlicy wiejskiej we wsi Skaje – to projekty, które zatwierdził do dofinansowania Zarząd Województwa Podlaskiego na wczorajszym posiedzeniu. Zostały one wyłonione w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Biebrzański Dar Natury” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Grajewskie Centrum Kultury otrzyma dotację w wysokości ponad 720 tys. zł (wartość projektu: 1,4 mln zł) na wykonanie prac konserwatorskich i remontu zabytkowego budynku po dawnych koszarach, który znajduje się przy ulicy Legionistów 9 w Grajewie. Obecnie budynek jest użytkowany przez GCK, a inwestycja ma zwiększyć jego dostępność dla mieszkańców, turystów i wszystkich osób, które są zainteresowane dziedzictwem kulturowym regionu, także z niepełnosprawnościami. Planowany termin zakończenia projektu to sierpień 2019 roku. 
Gmina Szczuczyn zamierza wyremontować budynek świetlicy wiejskiej we wsi Skaje, w którym powstanie świetlica środowiskowa. Realizacja tego projektu ma się przyczynić do zwiększenia integracji społecznej lokalnej społeczności, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, osób wykluczonych i zagrożonych ubóstwem, pochodzących z rodzin wielodzietnych, korzystających z pomocy społecznej. Wartość inwestycji to 95,9 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie prawie 50 tys. zł. Projekt ma się zakończyć jeszcze w tym roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę