Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Postanowione: chcesz wziąć kredyt gotówkowy. Teraz nie pozostaje nic innego jak znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę, która odpowiada Twoim wymaganiom. Jak się za to zabrać? Na co zwracać uwagę, wybierając kredyt gotówkowy? Oto 7 najważniejszych elementów, które powinno się uwzględnić.

1. Kwota i termin spłaty

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania zmierzające do podpisania umowy kredytowej, najpierw odpowiedz sobie na pytanie, ile pieniędzy i na jak długi czas zamierzasz pożyczyć. Zastanów się, na jak dużą kwotę możesz się zadłużyć i w jakim terminie dasz radę uregulować zobowiązanie. Nie pożyczaj zbyt wiele, bo możesz mieć trudności ze spłatą. Z drugiej strony, jeśli zawnioskujesz o zbyt mało pieniędzy, nie będzie Cię stać na sfinansowanie Twoich potrzeb. Szukaj więc złotego środka – również przy wskazywaniu terminu, który nie powinien być ani zbyt odległy, ponieważ niepotrzebnie zwiększa to koszty kredytu, ani zbyt bliski, gdyż pojedyncza rata mogłoby być nie do udźwignięcia.

2. Koszty kredytu

Oprocentowanie, prowizja i ubezpieczenie to podstawowe koszty każdego kredytu gotówkowego. Aby ich nie analizować osobno, warto porównywać oferty z uwzględnieniem wskaźnika RRSO, który bierze pod uwagę wszystkie koszty. Warto też sprawdzić, ile łącznie odda się bankowi z tytułu kredytu. Wszystkie możliwe koszty są ujmowane w rankingu kredytów gotówkowych, który pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę.

3. Wysokość raty

Określając kwotę i termin spłaty kredytu, zwracaj uwagę przede wszystkim na wysokość pojedynczej raty. Ustal ją na takim poziomie, abyś bez problemu mógł ją spłacać każdego miesiąca. Nie obniżaj jej jednak zbyt mocno, bo w ten sposób zwiększają się odsetki od kredytu.

4. Koszty restrukturyzacyjne i windykacyjne

Porównywarka kredytów gotówkowych kredytnakazdycel.pl uwzględnia koszty kredytów poprzez wskaźnik RRSO, podobnie jak większość porównywarek internetowych. Choć w istocie jest on najbardziej miarodajny, to warto zwrócić uwagę również na koszty związane z ewentualną windykacją, restrukturyzacją czy szybszą spłatą kredytu. Lepiej dmuchać na zimne niż się przykro rozczarować, kiedy powinie się noga i pojawiają się problemy ze spłatą.

5. Dodatkowe produkty

Atrakcyjne oprocentowanie, którym banki chwalą się w reklamach, nierzadko jest dostępne wyłącznie po spełnieniu dodatkowych warunków, jak np. otwarcie rachunku osobistego czy dobranie karty kredytowej. W rezultacie nie zawsze oferty z najniższym RRSO, które pozornie wydają się najlepsze, finalnie są wybierane przez kredytobiorców.

6. Szybkość przyznania środków

Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz pozyskać pieniądze tak szybko, jak to tylko możliwe, zorientuj się, jak wyglądają procedury w danym banku. W przypadku zbyt dużych wymagań może się okazać, że czas oczekiwania na gotówkę wydłuży się nawet do kilku, kilkunastu dni.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę