Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pomagając tonącym, nie przeceniajmy swoich możliwości - apelują ratownicy

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Wskoczyć do wody czy nie? Gdy widzimy, że ktoś tonie, na podjęcie decyzji mamy zaledwie chwilę. Nie przeceniajmy własnych możliwości - apelują ratownicy i przypominają o zasadach bezpieczeństwa w czasie udzielania pomocy osobie, która tonie.

Niedawno w Łomży mężczyzna skoczył z mostu do Narwi - drugi chciał go ratować i skoczył za nim. Utonęli obaj. Ratownicy przypominają, że zanim w ogóle wejdziemy do wody, powinniśmy poprosić kogoś, by wezwał fachową pomoc, a ze sobą musimy zabrać jakiś przedmiot, który podamy tonącemu.
Ratownicy podkreślają, że bardzo często ludzie toną w ciszy - nie dadzą rady wołać o pomoc. W ubiegłym roku w województwie podlaskim utonęło 17 osób, 21 udało się  uratować. W tym roku w wodzie zginęło już 6 osób, 4 - uratowano.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę