Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ekspresówką do Warszawy na koniec wakacji

Główne zdjęcie
Udostępnienie kierowcom obu jezdni S8 na odcinku pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a węzłem Poręba ma nastąpić w sierpniu (fot. www.s8.poreba-ostrow.pl)

Budowa 30-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Wyszkowem nieco się opóźni. Drogowcy zapowiadali, że ekspresowo ten kawałek drogi do Warszawy mieliśmy pokonywać od lipca, a teraz przyznają, że na wakacje drogi jeszcze nie będzie, „ale na powrót z wakacji, zwłaszcza studentów – to już tak” - mówi Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA.

Budowa odcinków S8 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Wyszkowem oraz od granicy województwa podlaskiego do obwodnicy Ostrwi Mazowieckiej, mimo że znajdują się na terenie województwa mazowieckiego, prowadzona jest przez Oddział GDDKiA w Białymstoku. To ostatnie brakujące fragmenty ekspresówki pomiędzy Warszawą a Białymstokiem. Zgodnie z pierwotnymi planami kompletna ekspresówka miała być oddana do użytku już w lipcu 2018 roku. Będzie jednak opóźnienie. Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA, przekazuje, że odcinek S8 od  granicy województw podlaskiego i mazowieckiego do Ostrowi Mazowieckiej, o długości 9,4 km, powinien być gotowy jeszcze w drugiej połowie lipca. W przypadku odcinka S8 Ostrów Mazowiecka - węzeł Poręba, o długości 16,11 km, przejezdność ciągu głównego, czyli udostępnienie kierowcom obu jezdni ma nastąpić w sierpniu. Taka sama „przejezdność ciągu głównego” na odcinku od węzła Poręba do Wyszkowa (12,99 km), ma być na przełomie sierpnia i września.
To jeszcze nie będą pełnoprawne drogi ekspresowe, ale kierowcy będą mogli jechać nimi zdecydowanie szybciej. Dziś pokonanie 30 km drogi od Ostrowi Mazowieckiej do Wyszkowa zajmuje czasami nawet blisko godzinę, a po oddaniu budowanych dróg ten czas spadnie do kwadransa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę