Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Polityczne spotkanie w Jańskim

Główne zdjęcie
Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk, a po bokach poseł Bernadeta Krynicka i poseł Lech Antoni Kołakowski

O regionalnym lotnisku, o tym czy Łomża znowu powinna zostać stalicą województwa oraz o ograniczeniach sprzedaży alkoholu mówiono podczas niedzielnego spotkania sympatyków PiS z cyklu „Polska jest jedna”. Do Łomży przyjechał poseł Szymon Szynkowski vel Sęk z Poznania. Zauważał, że budowa lotniska regionalnego była poruszana także podczas innych jego spotkań z mieszkańcami województwa podlaskiego. Mówił, że nie jest kompetentny, aby podpowiadać się czy takie miasto powinno mieć status wojewódzkiego. A wprowadzenie przez samorządy ograniczeń w sprzedaży alkoholu, czyli ustawa nad którą pracował, ma pomóc w uporaniu się z bałaganem i burdami w centrach dużych miast.

Spotkanie w "Jańskim"
Spotkanie w "Jańskim"
Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk, a po bokach poseł Bernadeta Krynicka i poseł Lech Antoni Kołakowski
Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk, a po bokach poseł Bernadeta Krynicka i poseł Lech Antoni Kołakowski
Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk, a po bokach poseł Bernadeta Krynicka i poseł Lech Antoni Kołakowski
Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk, a po bokach poseł Bernadeta Krynicka i poseł Lech Antoni Kołakowski

Na spotkanie z posłem Szynkowskim vel Sękiem, oraz lokalnymi parlamentarzystami łomżyńskimi Bernadetą Krynicką i Lechem Kołakowskim do auli Uczelni Jańskiego w niedzielne popołudnie przyszło ok. 80 - 90 osób,. Znaczna część z nich to lokalni działacze PiS – np. radni miasta, powiatu i okolicznych gmin. Nie było należącego do PiS prezydenta Mariusz Chrzanowskiego, ale była wiceprezydent Agnieszka Muzyk. Spotkanie prowadził poseł Kołakowski, który przedstawiał posła z Poznania, a o ponad dwóch latach rządów Prawa i Sprawiedliwości i zmianie premierów mówił m.in. że za premier Beaty Szydło „nasze państwo podniosło się z kolan i normalnie rozmawia w UE”, a premier Mateusz Morawiecki prezentuje „nowe spojrzenie na gospodarkę”. Mówił, że naszym lokalnym sukcesem rządów PiS było rozpoczęcie budowy Via Baltica. 
- Mam nadzieję, że będzie to rozmowa prawdziwa i szczera – mówił na wstępie spotkania poseł Szymon Szynkowski vel Sęk dodając, że wyborcom należy się rozliczenie z tego co partia zrobiła odkąd rządzi w Polsce. Poseł omówi osiągnięcia rządów PiS  - programy rodzina 500+, obniżenie wieku emerytalnego, czy reforma oświaty, po czym przestawił plany na najbliższe miesiące przyszłość program „piątka Morawieckiego”  oraz będący jego uzupełnieniem program Mama+. 
Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślał, że także to iż w połowie kadencji mają program na dalsze miesiące odróżnia ich od opozycji, która nie ma żadnego programu alternatywnego.  
- Opozycja z nami nie ma łatwo – dodawała poseł Bernadeta Krynicka – przypominając, że o programie Rodzina 500+ najpierw mówiła, że jest nie do zrealizowania, bo nie ma w budżecie pieniędzy, a później że jest zły, bo jest dopiero na drugie i kolejne dziecko, a nie na wszystkie.

Wiceprezydent Agnieszka Muzyk, która jako pierwsza zabrała głos „z sali” podkreślała, że poseł  Szymon Szynkowski vel Sęk był jednym z inicjatorów i twórców nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości, która daje samorządom możliwość ograniczenia sprzedaży alkoholi np. w nocy. Mówiła, że to niezwykle istotna z punktu widzenia mieszkańców zmiana. Poseł odpowiadał, że nie jest przeciwnikiem sprzedaży alkoholu, a zmiana przepisów ustawy wynikała z jego doświadczeń jako radnego Poznania. Opowiadał, że w centrum miasta otworzyło się wiele sklepów z alkoholem i powstał wielki bałagan. Podkreślał, że nowelizacja ma być przede wszystkim narzędziem dającym radnym prawo do pomagania mieszkańcom, a jak będą podejmować złe decyzje, to przyjdą następni i będą mogli to zmienić, aby było tak jak chcą mieszkańcy. 
W trakcie spotkania mieszkańcy zgłaszali posłowi także potrzebę budowy regionalnego lotniska, zajęcia się gospodarką i budowaniem fabryk bo „jeśli będzie praca młodzi wrócą”, a nawet konieczność przywrócenia wojewódzkości Łomży, „bo wszystkim lżej się żyło”. Były także głosy dotyczące przerostu biurokracji w instytucjach społecznych, pomocy dla Frankowiczów czy zbyt dotkliwych kar dla przedsiębiorców.
Poseł Szynkowski vel Sęk mówił, że nie jest specjalistą i ekspertem od wszystkiego np. lotniska, ale  problem ten zgłaszano mu także na innych spotkaniach w województwie, więc pewnie istnieje. Zgadzał się, że trzeba wzmacniać polska gospodarkę i powinno się ograniczyć biurokrację, a kwestia Frankowiczów przygasła, bo kurs Franka spadł – jak kurs wzrośnie, to będziemy musieli do tego problemu wrócić - mówi. 
- Nie jestem kompetentny, aby opowiadać się, czy taki miasto powinno mieć status stolicy województwa czy nie. Ta decyzja będzie mogła nastąpić jeśli w ogóle otworzymy temat podziału na województwa – odpowiadał na pytanie dotyczące możliwości odtworzenia województwa łomżyńskiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę