Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która zagłodziła kilkanaście krów

Akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która zagłodziła kilkanaście krów wpłynął do sądu. Według oceny śledczych, trwało to od grudnia do lutego w gospodarstwie w miejscowości Zambrzyce Króle w gminie Rutki.

 

Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok Prokurator Rejonowy w Zambrowie Marek Mioduszewski, kobieta jest oskarżona o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.
- Nie dawała na czas zwierzętom wody i pokarmu, a później w ogóle tego nie robiła. W wyniku czego padło osiemnaście krów, a jedną trzeba było uśpić. Tłumaczyła, że musiała się opiekować swoim dzieckiem i młodszym bratem. Zapomniała chyba o tym, że posiadała taką hodowlę, była zajęta swoimi sprawami - dodaje Marek Mioduszewski.
Elżbieta G. przyznała się do winy. Grozi jej kara do pięciu lat więzienia. Kobieta wystąpiła jednak do sądu z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze, który prokurator zaakceptował. Chce poddać się karze grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych, nawiązki w wysokości sześciu tysięcy złotych na rzecz schroniska dla bezdomnych psów i kilkuletniego zakazu posiadania zwierząt.
Sąd jeszcze w maju ma zdecydować czy przychyli się do wniosku oskarżonej kobiety.
Sprawa wyszła na jaw w lutym, kiedy Elżbieta G. zadzwoniła do firmy zajmującej się utylizacją zwierząt z prośbą o usunięcie kilkunastu padłych krów. Zaniepokojeni pracownicy firmy powiadomili o tym Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zambrowie, a ten policję.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę