środa, 23 maja 2018 napisz DONOS@

Bilet na Pippi za 300 groszy

W najbliższą sobotę 12 maja o godzinie 17:00 spektakl Pippi Pończoszanka w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży będzie można zobaczyć za grosze. To w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji Bilet za 300 groszy, którą finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tegorocznej akcji weźmie udział 100 teatrów publicznych z 39 polskich miast. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać ma symboliczna cena biletu, która wynosi 300 groszy.  
Pippi Pończoszanka to wspaniała powieść dla dzieci autorstwa szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Książka została wydana w 1945 roku, a spektakl w reżyserii Michała Derlatki na scenę teatru w Łomży wszedł dwa miesiące temu. 
- Tam, gdzie pojawia się Pippi, nic nie jest oczywiste. Najbardziej codzienne czynności zmieniają się w szaloną zabawę, prawda miesza się z niesamowitymi historiami nie z tego świata, poprawność polityczna nie istnieje, a jej miejsce zajmuje bezpośredniość, humor i niespożyta energia - mówi o swojej bohaterce reżyser spektaklu Michała Derlatka. - Gdy chodzi o Pippi, to nic nigdy nie wiadomo... 
Bilety za 300 groszy na Pipi Pończoszankę dostępne będą w kasie teatru na godzinę przed spektaklem.


 
Zobacz także
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0