Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
Potężne gradobicie

Burze z gradem dziś na południu i w centrum województwa, jutro wszędzie

Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB ostrzega przed burzami, które znad obszaru Białorusi przemieszczają się nad subregion południowy województwa podlaskiego i będą wędrowały w kierunku północno-zachodnim obejmując także subregion centralny z Łomżą. Prognozowane są opady deszczu od 5 mm do 15 mm oraz lokalnie opady gradu. Porywy wiatru podczas burz do 60 km/h.

Ten sam synoptyk prognozuje wystąpienie burz w czwartek po południu i wieczorem już na terenie całego województwa podlaskiego. Mogą być one silniejsze niż te dzisiejsze spodziewane jedynie na południu regionu. Lokalnie może spaść nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy, mogą być gradobicia, oraz porywy wiatru do 65 km/h.

Nim w czwartek nadejdzie burzowa atmosfera w Łomży temperatura powietrza w cieniu może osiągnąć 29°C. Dziś stacja meteo IMGW w Marianowie k. Piątnicy w najcieplejszym momencie dnia wskazywała 25,5°C. 

zobacz: Potężne gradobicie (1 maja 2018 r., Wizna)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę