Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zgoda na przebudowę drogi przez Kolno

Główne zdjęcie
Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał w poniedziałek decyzję pozwalającą na rozbudowę ok. 2,4 km przebiegającej przez środek Kolna drogi krajowej nr 63. Chodzi o ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego. Inwestycję za 26,8 mln zł na zlecenie GDDKiA ma przeprowadzić konsorcjum założone przez łomżyńską firmę Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu. Droga przez Kolno powinna zostać przebudowana do grudnia przyszłego roku.

Ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego to najbardziej zatłoczone ulice w Kolnie. Szczególnie duży ruch jest notowany w sezonie letnim, gdy trasą jadą turyści z centralnej i południowej Polski na wypoczynek na Mazury - do Piszu, Mikołajek  czy Giżycka. Ruchliwa droga przecina Kolno prawie dokładnie na dwie połowy, co stwarza problem z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych i przejazdem do przeciwległych części miasta. O przeprowadzenie prac związanych przebudową ulic w ciągu drogi krajowej nr 63 władze Kolna zabiegały przez kilka lat. Pod koniec 2016 roku GDDKiA ogłosiła przetarg i wyłoniła wykonawcę, który za zadanie miał zaprojektować przebudowę drogi, uzyskać ZRID i zrealizować jej przebudowę. Po niej ulice mają b być m.in. poszerzone o jeden pas ruchu, powstaną też nowe ronda i pierwsze w Kolnie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. W lutym 2017 roku GDDKiA zleciła prace konsorcjum Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży i Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego z Piszu. Teraz Sylwia Taha z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, że w poniedziałek 7 maja wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał decyzję pozwalającą na przeprowadzenie rozbudowy drogi krajowej nr 63 przez Kolno.

Inwestycja odejmuje m.in. rozbudowę nawierzchni jezdni drogi krajowej nr 63 na długości ok. 2,4 km wraz z budową chodnika po stronie prawej od ulicy Dębowej na odcinku o długości ok. 2,65 km, budowę dodatkowych jezdni do obsługi nieruchomości sąsiednich, przebudowę skrzyżowań,  budowę i przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów wraz budową kładki dla rowerzystów nad rzeką Łabną. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę