Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Szalet będzie rozebrany

Główne zdjęcie
Szalet miejski w dworcu

Władze miasta ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy, który ma rozebrać szalet miejski stojący pomiędzy dworcem autobusowym a miejskim targowiskiem przy ul. Sikorskiego. Szalet ma być zlikwidowany najpóźniej do połowy lipca, a wraz z nim przestaną istnieć także m.in. stojący w pobliżu pawilon, w którym sprzedawane jest pieczywo i część zabudowań „starego” dworca z budynkiem dyspozytora ruchu.

Ogłoszony przetarg dotyczy wykonawcy, który rozbierze budynki te budynki oraz mury oporowe, schody terenowe, słupy i część południową zadaszenia istniejącego dworca autobusowego. Budynki zostały wybudowane pod koniec XX wieku, choć w różnym czasie. Konstrukcja obiektów wykonana jest w różnych technologiach: tradycyjny murowany – budynek dworca PKS oraz szalet i budynek kontenerowy - sprzedaż pieczywa. Mają zostać zlikwidowane w związku z planami budowy nowego, mniejszego, ale – jak zapewniają władze – bardziej funkcjonalnego dworca autobusowego bezpośrednio przy ul. Dworcowej. 
Po pierwszym przetargu na wykonawcę, który kompleksowo zrealizuje wszystkie prace związane z budową dworca, okazało się, że oferty są zbyt drogie. Władze miasta na inwestycje chciały przeznaczyć ok. 4 mln zł, a najtańszy z wykonawców żądał trzy więcej - ponad 12,6 mln zł. Przetarg unieważniono i teraz zakres prac związanych z budową nowego dworca rozbito na kilka przetargów i części, licząc, że w ten sposób uda się nieco zaoszczędzić. 
Wykonawców wszystkich robót miejscy urzędnicy chcą znaleźć jeszcze w tym miesiącu. To jedyna szansa, że jeszcze przed końcem roku udałoby się zbudować nowy dworzec. 
Przypomnijmy, że ten obecny dworzec autobusowy władze miasta sprzedały w grudniu ubiegłego roku za blisko 5 mln zł (netto). Póki co dworzec jeszcze działa po staremu, ale działka ma być wydana nowemu właścicielowi w wakacje. Ten najprawdopodobniej będzie chciał tu szybko zbudować centrum handlowe z hipermarketem. To jedna z pięciu lokalizacji w mieście, gdzie prawnie dopuszczona jest budowa obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę