Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Dziś też święto

Dziś 2. maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto państwowe, choć formalnie nie jest to dzień wolny od pracy. Święto wprowadzono w 2004, aby zapełnić lukę między wolnymi od pracy Świętem Pracy 1 maja a Świętem Narodowym 3 Maja. W Łomży 2. maja świętować będzie można m.in. darmowymi lodami i przy muzyce disco-polo.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Łomży tradycyjnie rozpocznie się od uroczystego podniesienia flagi i złożenia kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33 pp na terenie jednostki wojskowej przy Al. Legionów 133. W samo południe będzie uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na Starym Rynku.
Od godziny 13. na boisku Orlik przy ul. Katyńskiej ma być rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy niepracującymi urzędnikami miejskimi, a dziennikarzami, a obok będą rozstawione dmuchańce, z których dziś do godz. 17. dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać bezpłatnie. Prezydent Mariusz Chrzanowski liczy, że rodzice w zamian zechcą wesprzeć Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży, na które on sam ściął miejskie dotacje o blisko połowę.
Po południu na Starym Rynku ma się odbyć Biało-Czerwony Piknik Rodzinny. Od godz. 14. będzie zbiórka „Ekologia za sadzonkę”. Aby otrzymać drzewko lub kwiaty należy przynieść 3 kg makulatury lub 10 kg plastikowych butelek, 2 kg baterii bądź puszek aluminiowych. W godzinach od 16 do 18 będą darmowe lody, a od  godz. 18. na scenie disco-polo - zespół Alfa Boys i Classic.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę