Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Obywatelskie zatrzymanie pijanego za kierownicą

Około 3,5 promila alkoholu w sobie miał 38-latek, któremu dalszą jazdę volkswagenem uniemożliwił inny kierowca. Mężczyzna wezwał policję i przekazał kompletnie pijanego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. To nie był jedyny kierowca, który w weekend wpadł w ręce policji. Wśród nich była także 44-latka, która niemal 120 km/h pędziła ulicą Łomży.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy doszło w niedzielę przed godziną 13.00 w okolicach Zbójnej. Patrol drogówki, który odebrał zatrzymanego pijanego kierowcę przeprowadził badania i wyszło, że 38-latek ma około 3,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. 
To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany w miniony weekend. Dzień wcześniej, również w okolicach Zbójnej, mundurowi zatrzymali do kontroli audi. Za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec Łomży. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. 
Obaj pijani kierowcy za przestępstwa których się dopuścili będą odpowiadać przed sądem.
Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Trzeźwa, ale zbyt szybka
Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” wczoraj około godziny 8:00 rano zatrzymali także pędzącą przez Łomżę 44-łatkę. Kobieta na Szosie do Mężenina jechała seatem z prędkością 119 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu 50 km/h. Mieszkance Olsztyna zatrzymane zostało prawo jazdy, a sprawą wykroczenia zajmie się teraz sąd. 
Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę