Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Ostatni dzień na PIT

Dziś mija termin złożenia rocznej deklaracji podatkowej czyli rozliczenia się z fiskusem z ubiegłorocznych dochodów. W województwie podlaski podatku dochodowego zobowiązanych jest się rozliczyć około 800 tys. mieszkańców.

Obowiązek rozliczenia się z dochodów dotyczy wszystkich zarabiających. Formularz PiT można złożyć w urzędzie skarbowym, wysłać tam pocztą, ale pracownicy skarbówki zachęcają do rozliczeń przez internet. e-PIT składa się szybko, prosto i bez wychodzenia z domu. 
Zdecydowana większość podatników – 98,5% - rozlicza się w pierwszym przedziale podatkowym, a więc musi zapłacić 18 proc. podatek. Więcej niż 85,5 tys. zł w ciągu roku w regionie zarabia niespełna 12 tys. osób. Ci od nadwyżki płacą 32 proc. podatku.  
W samej Łomży i najbliższej okolicy w ciągu dwóch ostatnich lat po 49 osób w swoich deklaracjach PIT wskazało, że zarobiło ponad milion złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę