Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

„Las” w Muzeum Przyrody

Główne zdjęcie
Roman Rogoziński

50 czarno-białych fotogramów o wymiarach 70x100 cm przedstawiających piękno lasów północno-wschodniej Polski można oglądać w Muzeum Muzeum Przyrody w Drozdowie. Duże, nastrojowe zdjęcia przenoszą nas w najbardziej dzikie i tajemnicze leśne zakątki, a piękno prezentowanych fotografii, oprócz mistrzowskiego wykonania, bardzo mocno podkreśla czarno-biała technika, która znakomicie oddaje nastrój i urok lasu. Autorem zdjęć jest Roman Rogoziński Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród.

- W laboratorium sztuki często mniej znaczy więcej. Dyscyplina, koncentracja i rezygnacja z nadmiaru informacji, a w wielu przypadkach z koloru, pozwala ukazać najistotniejsze cechy zjawiska - architekturę lasu, jego strukturę i kontrasty, grę świateł i cieni, opowiedzieć to wszystko w jednej klasycznej gamie bieli i czerni – napisał autor Roman Rogoziński. - Fotografia czarno-biała, rezygnując z barwnych szumów i nadmiaru informacji zakłócających odbiór rzeczy wielkich i małych dziejących się w leśnym teatrum, budzi drzemiące w nas światy dotychczasowych doznań wyniesionych z lasu, a nawet ślady pamięci genetycznej pokoleń, które w symbiozie z lasem bytowały.
Rogoziński to leśnik z tradycji, zamiłowania i wykształcenia, a z pasji fotograf i wędkarz. Autor siedmiu wystaw indywidualnych, kilkunastu publikacji oraz licznych artykułów. Ukazując niecodzienną specyfikę miejsc trudno dostępnych, by uwrażliwić na unikalne piękno przyrody, a tym samym zachęcić do jej ochrony.
Na otwarciu wystawy pt. „Las” Romana Rogozińskiego w Muzeum Przyrody w Drozdowie były m.in. dzieci ze szkół w Jeziorku i Drozdowie.  Wernisażowi towarzyszył koncert inspirowany naturą w wykonaniu gitarzysty Wojciecha Popielarza, a fotorelację przygotował Emilian Kudyba.

Foto: Roman Rogoziński
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę