poniedziałek, 21 maja 2018 napisz DONOS@

„Las” w Muzeum Przyrody

50 czarno-białych fotogramów o wymiarach 70x100 cm przedstawiających piękno lasów północno-wschodniej Polski można oglądać w Muzeum Muzeum Przyrody w Drozdowie. Duże, nastrojowe zdjęcia przenoszą nas w najbardziej dzikie i tajemnicze leśne zakątki, a piękno prezentowanych fotografii, oprócz mistrzowskiego wykonania, bardzo mocno podkreśla czarno-biała technika, która znakomicie oddaje nastrój i urok lasu. Autorem zdjęć jest Roman Rogoziński Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród.

- W laboratorium sztuki często mniej znaczy więcej. Dyscyplina, koncentracja i rezygnacja z nadmiaru informacji, a w wielu przypadkach z koloru, pozwala ukazać najistotniejsze cechy zjawiska - architekturę lasu, jego strukturę i kontrasty, grę świateł i cieni, opowiedzieć to wszystko w jednej klasycznej gamie bieli i czerni – napisał autor Roman Rogoziński. - Fotografia czarno-biała, rezygnując z barwnych szumów i nadmiaru informacji zakłócających odbiór rzeczy wielkich i małych dziejących się w leśnym teatrum, budzi drzemiące w nas światy dotychczasowych doznań wyniesionych z lasu, a nawet ślady pamięci genetycznej pokoleń, które w symbiozie z lasem bytowały.
Rogoziński to leśnik z tradycji, zamiłowania i wykształcenia, a z pasji fotograf i wędkarz. Autor siedmiu wystaw indywidualnych, kilkunastu publikacji oraz licznych artykułów. Ukazując niecodzienną specyfikę miejsc trudno dostępnych, by uwrażliwić na unikalne piękno przyrody, a tym samym zachęcić do jej ochrony.
Na otwarciu wystawy pt. „Las” Romana Rogozińskiego w Muzeum Przyrody w Drozdowie były m.in. dzieci ze szkół w Jeziorku i Drozdowie.  Wernisażowi towarzyszył koncert inspirowany naturą w wykonaniu gitarzysty Wojciecha Popielarza, a fotorelację przygotował Emilian Kudyba.

Foto: Roman Rogoziński
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0