Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Jak można ograniczać ryzyko w dużych firmach?

Prowadzenie dużego przedsiębiorstwa wiąże się nie tylko z perspektywą rosnących zysków, ale też ogromną odpowiedzialnością za firmę, jej majątek oraz zatrudnionych pracowników. Tym bardziej cenne staje się zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa organizacji, które można zyskać podejmując odpowiednie działania zmierzające do ograniczenia ryzyka.

Ochrona dzięki transferowi ryzyka

Odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby są ubezpieczenia korporacyjne, które pomagają zabezpieczyć przedsiębiorstwo i jego zasoby na najtrudniejsze chwile. Przeniesienie ryzyka na firmę ubezpieczeniową pozwala nie tylko zrekompensować ewentualne przestoje kluczowych procesów biznesowych i powstałe przez to straty, ale również uratować organizację na wypadek zdarzeń mogących całkowicie uniemożliwić jej funkcjonowanie.

Wielość obszarów wymagających ochrony skłania duże firmy do poszukiwania rozwiązań pozwalających kompleksowo zabezpieczyć każdy obszar, który zostanie uznany za kluczowy z punktu widzenia zabezpieczenia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa. ERGO Hestia, będąca od wielu lat liderem na rynku ubezpieczeń korporacyjnych jest w stanie skutecznie podołać temu zadaniu, wliczając w to również ochronę przed zagrożeniami pojawiającymi się w dobie kolejnej rewolucji technologicznej.

2.jpg

Cała oferta Hestii w tym zakresie obejmuje niezwykle szeroką paletę rozwiązań ubezpieczeniowych, od podstawowych zabezpieczeń mienia, przez ubezpieczenia grupowe pracowników po te najbardziej specjalistyczne od ryzyk cybernetycznych. Ujmuje się je w następujące grupy:

- ubezpieczenia mienia – ochrona od ognia i zdarzeń losowych, przed stratami powstałymi wskutek szkody majątkowej, od skutków kradzieży i włamań, a także oszklenia i sprzętu elektronicznego. Ubezpieczenie może też objąć środki obrotowe oraz park maszynowy zakładów produkcyjnych, wliczając w to również maszyny budowlane. Dostępny jest również wariant All Risk, będący najbardziej kompleksowym zabezpieczeniem z możliwych.

- ubezpieczenia komunikacyjne – bezpośrednio lub pośrednio dotyczące firmowej floty pojazdów, od obowiązkowego OC, poprzez AC i assistance, NNW kierowcy i pasażera po ubezpieczenia szyb oraz ochronę prawną.

- OC działalności gospodarczej – ochrona przedsiębiorstwa przed potencjalnymi szkodami, jakie może wyrządzić innym osobom i podmiotom w związku ze specyfiką własnej działalności, użytkowaniem mienia czy wprowadzeniem produktu do obrotu. Szereg opcji dodatkowych obejmuje m.in. szkody wyrządzone przez podwykonawców, wyrządzone nieumyślnie (w tym wskutek rażącego niedbalstwa) czy też powstałe w wyniku wypadku.

- ubezpieczenia transportowe – OC przewoźnika w ruchu krajowym i międzynarodowym, OC spedytora, ubezpieczenie cargo w transporcie krajowym i międzynarodowym. Do tego ochrona jachtu i sprzętu pływającego oraz AC taboru kolejowego.

- ubezpieczenia finansowe – ochrona przed potencjalnymi stratami obejmująca ubezpieczenie kredytu kupieckiego oraz gwarancje ubezpieczeniowe: zapłaty wadium, należytego wykonania umowy, usunięcia wad i usterek oraz zwrotu zaliczki. Często stosowanym rozwiązaniem są również gwarancje stanowiące zabezpieczenie umów o dofinansowanie projektów ze środków unijnych.

- ubezpieczenia cybernetyczne – ochrona danych elektronicznych przed szkodami wynikłymi przez ataki hakerskie, wszelkiego rodzaju wirusy i złośliwe oprogramowanie bądź powstałymi wskutek działań nieuczciwych pracowników. Szczególnie istotne dla przedsiębiorstw przetwarzających dane elektroniczne.

Kompleksowa ochrona dla pracowników

Odpowiedzialni właściciele lub zarządy przedsiębiorstw doskonale zdają sobie sprawę, jak wielkim dobrem każdej organizacji są pracujący w niej ludzie. Ubezpieczenia grupowe pracowników mogą być nie tylko solidnym zabezpieczeniem dla nich oraz ich najbliższych, ale także ważnym atutem w procesie pozyskiwania kadr. A wobec już pracujących instrumentem pozwalającym budować pozytywne relacje z pracodawcą. Z kolei same składki można wliczyć w koszt uzyskania przychodu.

Avant.jpg

Partnerem tekstu jest Avant, największa multiagencja ubezpieczeniowa w regionie. Obecnie obsługuje ona kilka tysięcy klientów indywidualnych oraz blisko 500 przedsiębiorstw. Kilkunastoletnie doświadczenie, kompetencje doradców oraz najwyższe standardy obsługi spotkały się z uznaniem międzynarodowej grupy ERGO Hestia, która powierzyła agencji prowadzenie swojego punktu obsługi klienta w Łomży. Mieści się on przy ul. Mazowieckiej 1/4. Poradę z zakresu ubezpieczeń można tam uzyskać zupełnie bezpłatnie. Podobnie jak w dwóch pozostałych biurach agencji przy ul. Piłsudskiego 88 (biurowiec PKS) oraz ul. Kolejowej 1A w Kolnie. Strona agencji: avant.org.pl

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę