Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Uwaga kieszonkowcy

Trzy zgłoszenia o kradzieżach kieszonkowych odebrali w piątkowe przedpołudnie policjanci z Łomży. - Do dwóch kradzieży doszło w okolicach targowiska miejskiego, a trzecie zgłoszenie dotyczy ul. Kopernika w rejonie cmentarza – potwierdza Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.

Na razie nie są znane szczegóły zdarzeń. Prawdopodobnie poszkodowani to osoby starsze, a złodzieje, przynajmniej w kradzieżach w rejonie targowiska, mieli wykorzystać panujący tu ścisk.
Policjanci ustalają przebieg zdarzeń i poszukają sprawców kradzieży. Apelują też do mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz zwracanie uwagi na swoje rzeczy osobiste. 
Kieszonkowcy wykorzystują tłok w sklepach, targowiskach czy w autobusach, a czasami sami sztucznie go wywołują. Zwykle ich aktywność wzrasta w okresach przed świętami, albo – tak jak teraz – przed długi weekendem. Zaaferowany, zabiegany klient z zakupami łatwo może zapomnieć o prostych zasadach bezpieczeństwa, a złodzieje to wykorzystują. 
Policjanci podają, że kieszonkowcy działają przeważnie w grupach, rzadko w pojedynkę. Członkowie grup złodziejskich często mają przydzielone zadania: „robotnik” – kradnie, „tycer” - typuje przyszłą ofiarę, stwarza sztuczny tłok, „świeca” - prowadzi obserwację, a „konik” - przyjmuje od innego złodzieja skradzione przedmioty i znika.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę