Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Zostaw mnie w spokoju!

Główne zdjęcie
fot. Biebrzański Park Narodowy

- Przełom kwietnia i maja to czas, kiedy na świat przychodzi wiele ssaków – przypominają przyrodnicy z Biebrzańskiego Parku Narodowego i apelują do wiosennych turystów - gdy znajdziesz młode zwierzę nie dotykaj go i nie zbliżaj się do niego. W obronie potomstwa samica łosia może zaatakować! - ostrzegają.

Młode zwierzęta w pierwszych tygodniach życia nie podążają za matką. Pozostają ukryte, a matka odwiedza je w czasie karmienia. Takie są bezpieczne, ale czasami zdarza się, że przypadkiem odnajduje je człowiek, któremu wydaje się, że pozostawione samemu sobie młode potrzebuje pomocy. Przyrodnicy z Biebrzańskiego Parku Narodowego podkreślają, że pozostawiony przez człowieka zapach może okazać się przyczyną zwabienia drapieżników, a nawet porzucenia młodego przez matkę.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę