Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

W 2017 roku po Polsce jeździły 2643 policyjne patrole rowerowe. O miano najlepszego z nich rywalizuje w Łomży 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie województwa i komendę stołeczną. W zawodach wykazać się trzeba nie tylko umiejętnościami praktycznymi, ale również umiejętnościami interpretacji zagadnień prawnych.

Zawody rozpoczęły się w środę „testem wiedzy policyjnej”. Zawodnicy w ciągu 50 minut odpowiedzieć musieli na 50 pytań obejmującej problematykę służby prewencyjnej. Po tej konkurencji na pierwsze miejsce wyszła drużyna z KWP we Wrocławiu - patrol: sierż. Mateusz Ryglowski oraz st. post. Mateusz Caban. Na drugim miejscu była reprezentacja KWP w Białystok, a trzecim z KWP w Krakowie.
Kolejną rozegraną już konkurencją było „udzielanie pomocy przedmedycznej”. Policjanci popisywali się praktycznymi umiejętnościami w symulowanej sytuacji udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Czas na realizację zadania nie mógł przekroczyć 8 minut. Oceniana była prawidłowa ocena zdarzenia, właściwe wykonanie czynności zabezpieczających, a także należyta ocena funkcji życiowych oraz czas, w jakim zadania zostaną zrealizowane. 
Policjantom do rozegrania zostały jeszcze dwie konkurencje: wyścig patroli rowerowych oraz rowerowa sztafeta biathlonowa. Szczególnie widowiskowo zapowiada się wyścig rowerowy ulicami miasta na dystansie 21 km, który dziś po godz. 16. będzie rozgrywany w starej części Łomży. W związku z wyścigami policjantów zamknięte dla ruchu będą ulice: Rybaki, Kapucyńska, Kaznodziejska, Stary Rynek oraz częściowo: Krzywe Koło, gdzie wjazd będzie możliwy jedynie od strony Hotelu Gromada, Rządowa i Giełczyńska (od strony ulicy Dwornej). Na ulicy Sikorskiego, w kierunku Mostu Hubala, do wyścigu wykorzystany zostanie odgrodzony od jezdni chodnik po lewej stronie, wraz z biegnącą tam drogą rowerową. Odcinek trasy przebiegający poza drogą, na terenie przyległym do plaży miejskiej, zostanie wygrodzony taśmą ostrzegawczą. Utrudnienia potrwają do godz. 19.00, ale poszczególne odcinki ulic mogą być włączane do ruchu już wcześniej, po zakończeniu wyścigu.

Organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych 2018 jest Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku przy współpracy z Wydziałem Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Łomży, a także Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz Grupą Ratowniczą „Nadzieja” z Łomży.

230804070022.gif
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę