Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

ŁoKeR rusza bez MPWiK-u

Główne zdjęcie
Stacja ŁoKeR przy Galerii Łomża, ul. Zawadzka

- Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży informuje, że do dnia dzisiejszego nie podpisało jakiejkolwiek umowy sponsorskiej dotyczącej Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej – to treść odpowiedzi jaką dziś otrzymaliśmy z MPWiK. Dziś także ratusz przyznał, że teren pod stacje przygotowali pracownicy MPGKiM na zlecenie Urzędu Miejskiego. Dodatkowy koszt to 37 tys. zł.

MPWiK było jedną z trzech miejskich spółek, wskazanych przez wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego, które miały wykupić stacje sponsorskie ŁoKeRa. Dwie pozostałe – ciepłownicza MPEC i śmieciowa ZGO podpisały umowy z BikeU. Za wydzierżawienie na pół roku po jednej stacji z 7 rowerami, każda z nich zapłacić ma po niemal 50 tys. zł (brutto).

Początkowo wiceprezydent mówił, że stacji rowerowych będzie ok. 15. Przed miesiącem, gdy prezentowano przedsiębiorców sponsorujących 7 stacji, podawano, że w Łomży miałoby ruszyć 13 stacji z 90 rowerami. Na liście była także z zaznaczeniem „w planach” Stacja Bulwary – sponsor MPWiK. 

Dziś Łukasz Czech z ratusza w odpowiedzi na nasze wcześniejsze pytania przyznał, że teren pod 10 stacji Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej przygotowali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej na zlecenie Urzędu Miejskiego.
- Prace polegały na odpowiednim utwardzeniu powierzchni do montażu stacji rowerowych,  w miejscach znajdujących się przy ciągach komunikacyjnych - podaje Czech zaznaczając, że wartość tych prac wynosi 37 tys zł.

ŁoKeR ma ruszyć dziś wieczorem. Aby moc wypożyczyć rower koniecznym jest zarejestrowanie się na stronie polskirowermiejski.pl doładowanie jednorazową bezzwrotną opłatą inicjalną – 19 zł.
Rower wypożyczysz przy użyciu klawiatury w stacji lub aplikacji mobilnej Filfri dostępnej w Google Play i App Store. Początkowy kwadrans jazdy jest bezpłatny, ale za dalsza jazdę już się płaci. Pierwsza godzina jazdy kosztuje 1 zł, druga 2 zł, a trzecia 3 zł. Rower będzie można wypożyczać jeśli na koncie użytkownika będzie przynajmniej 9 zł.

zobacz: Rusza ŁoKeR, a władze nadal skrywają wydatki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę